FLEXPACK

Wał dogniatający z elastyczną regulacją szerokości roboczej

Gdy wskutek rozrastania się gospodarstwa droga dojazdu do pola staje się coraz dłuższa, wały dogniatające połączone na stałe z pługiem stanowią praktyczne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić wiele cennego czasu, ponieważ nie wymagają oddzielnego transportu. Zintegrowany wał dogniatający FlexPack można ponadto dostosować do różnych szerokości roboczych w przypadku pługów zawieszanych.

  • Rama wału dogniatającego przemieszcza się równolegle z ramą pługa. Pozwala to wyeliminować podwójne ugniatanie pasów roli w przypadku, gdy pług nie wykorzystuje swojej maksymalnej szerokości roboczej. Gwarantuje to też równomierną rekonsolidację gleby.
  • Wał FlexPack wykorzystuje się już podczas zaorywania pierwszej skiby i może być on stosowany zarówno na uwrociach, jak i przy zakańczaniu orki.
  • Rozmieszczone parami z przesunięciem pierścienie wału o średnicy 600 mm i profilu o kształcie V zapewniają pracę bez zatorów. Z jednej strony mają dobre działanie ugniatające, z drugiej zaś zapobiegają nadmiernemu zagłębianiu w lekkiej glebie.
  • W celu uzyskania odpowiedniej rekonsolidacji możliwa jest hydrauliczna regulacja nacisku na wał FlexPack.
FlexPack JR 5-100 FlexPack JR 6-100 FlexPack JR 4-100
Body Spacing 275 330 220
Weight (kg) 510 590 430
Number of rings 20 24 16
Ring diameter (mm) 600 600 600