VariTitan

Wysoka efektywność i perfekcyjna orka

Zróżnicowane warunki glebowe i pogodowe wiążą się z koniecznością posiadania łatwej w obsłudze regulacji szerokości skiby, która w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia ekologiczności i ekonomiczności rolnictwa. Pług VariTitan w wersji dziewięcio- do dwunastoskibowej o szerokości roboczej do 660 cm pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności powierzchniowej.

  • Funkcje obracania i podnoszenia są sterowane przez elektryczny system kontroli obrotu. Pozwala to na bezpieczne manewrowanie i szybkie zawracanie.
  • Szerokość roboczą można płynnie regulować za pomocą siłowników hydraulicznych o obustronnym działaniu – po jednym dla przedniej i tylnej części pługa. Umożliwia to optymalne dostosowanie do wszystkich warunków zastosowania.
  • Regulacji głębokości roboczej dokonuje się w łatwy sposób za pomocą sworzni na podwoziu i tylnym kole podporowym – płynnie i bez używania narzędzi. Zapewnia to równomierną i dokładną regulację głębokości roboczej.
  • W trudnych warunkach pługi Titan mogą pracować tylko z wykorzystaniem części przedniej, co nie wymaga przestawiania pługa. Tylna część pługa pozostaje wówczas podniesiona. W tej pozycji można także obrócić pług.
  • Tylna część pługów Titan może być przemieszczana do góry, na dół lub w bok. Opatentowany automatyczny system przesuwania punktu ciągu utrzymuje go na żądanej głębokości roboczej nawet w trudnych warunkach, bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień.
  • Wszystkie pługi VariTitan firmy LEMKEN są dostępne także w wersji z wózkiem sprzęgającym do ciągników bez trzypunktowego układu hydraulicznego.