Compact-Solitair 9 HD

Nowy wymiar nawożenia i siewu rzędowego

Popyt na zestawy uprawowe z możliwością nawożenia rośnie także w przypadku wysiewu rzepaku i zboża. Dlatego firma LEMKEN oferuje swój siewnik Compact-Solitair z krótką broną talerzową w wersji o szerokości roboczej cztery i sześć metrów i ze zintegrowanym systemem nawożenia pod korzeń. Zarówno w przypadku uprawy konwencjonalnej, jak i uproszczonej zapewnia to szybki rozwój rośliny w początkowym okresie, dzięki czemu można uzyskać znaczny wzrost plonów zwłaszcza w przypadku zboża jarego i w regionach o krótkich okresach wegetacji.

  • Zbiornik tego wydajnego zestawu mający pojemność 3500 lub 5000 litrów jest podzielony na dwie części. Sposób podziału zbiornika można w łatwy sposób zmienić, przesuwając ściankę oddzielającą, tak aby uzyskać proporcję nawozu do nasion 40:60, 50:50 lub 60:40. Obie części zbiornika można łatwo napełniać za pomocą big bagów lub podajnika ślimakowego.
  • Napędzane elektrycznie wałki dozujące do nasion i nawozu umożliwiają niezależną od siebie, płynną regulację wysiewanej ilości. Zakres regulacji dla nasion wynosi od 1,5 do 300 kg, a dla nawozu – od 50 do 600 kg na hektar.
  • Za pomocą terminala obsługowego LEMKEN oraz elektronicznego sterownika Solitronic kierowca może wygodnie sterować z kabiny wszystkimi funkcjami siewnika Compact Solitair oraz regulować i nadzorować je. Dostępny jest również sterownik zgodny ze standardem ISOBUS.
  • Do uprawy przedsiewnej stosuje się narzędzia krótkiej brony talerzowej Heliodor, a następnie redlice dwutarczowe do rozprowadzania nawozu o średnicy 400 mm. Precyzyjnie umieszczają one nawóz na żądanej głębokości. Nacisk na redlice można zwiększyć do maks. 150 kg. Następnie duże koła wału oponowego zapewniają optymalne dogniecenie gleby. Do dodatkowego zagęszczania wstępnego rzędów siewnych firma LEMKEN oferuje zintegrowany wał trapezowy.
  • Bezobsługowe redlice dwutarczowe OptiDisc o odstępie między rzędami 167 mm, z prowadzonym za nimi kołem regulacji głębokości, gwarantują precyzyjne rozprowadzanie nasion przy równomiernej wysokości przykrycia. Dzięki rozmieszczeniu narzędzi i rozprowadzaniu nawozu między rzędami siewnymi wszystkie rośliny są optymalnie zaopatrywane w nawóz i nie dochodzi do sparzenia korzeni roślin, co zapewnia najlepsze warunki do szybkiego wzrostu.

 

COMPACT-SOLITAIR 9 HD

Compact-Solitair 9/400 HD 167
Weight (kg) 4283
Seeding coulter 24
Hopper capacity 3500
Row distance

 

COMPACT-SOLITAIR 9 K HD

Compact-Solitair 9/600 K HD 167
Weight (kg) 9593
Seeding coulter 36
Hopper capacity 5000
Row distance