Rex

REX

Ciągnik Landini REX to specjalistyczna maszyna sadownicza stworzona od podstaw jako ciągnik sadowniczy. Jego wąska a zarazem masywna budowa, zwrotność, duża moc wysoki moment obrotowy przy bardzo niskich obrotach oraz bardzo dobrze zestopniowane skrzynie biegów wraz z gazoszczelną kabiną z filtrami weglowymi pozwalją na bezpieczną, efektywną i wygodną pracę w sadach o szerokich i bardzo wąskich nasadzeniach, jak również świetnie się sprawuje w tunelach foliowych jak i w transporcie ciężkich ładunków dzięki zastosowaniu dodatkowych hamulcy przedniej osi.

SILNIK

Niezawodna i dobrze znana jednostka marki PERKINS sprawdza się idealnie w ciężkiej pracy na niskich obrotach. Dzięki temu oszczędza paliwo oraz obniża wibrację i hałas.
Do dyspozycji mamy silniki:

3 cylindrowy turbodoładowany o pojemności 3300 cm3,
4 cylindrowy wolnossący o pojemności 4400 cm3,
4 cylindrowy  turbodoładowany o pojemności 4400 cm3.
Silniki te spełniają normę emisji spalin Stage 3a.
Na szczególną uwagę zasługuje zaawansowana technologia bezpośredniego wtrysku paliwa.

SKRZYNIE BIEGÓW

Dostosuj skrzynię do swoich potrzeb. Landini oferuje aż 6 opcji skrzyń biegów.
Idealnie zestopniowanych do współpracy z opryskiwaczem.

Wersja Techno:
Rewers Mechaniczny (max 37 km/h)
12+12 – 4 biegi do pryskania (w zakresie 4-10 km/h przy 1400 obr/min)
16+16 - z biegami pełzającymi (od 0,16 km/h)

Wersja Top:
Rewers Mechaniczny (max 39,72 km/h)
15+15 - 6 biegów do pryskania (w zakresie od 4-10 km/h przy 1400 obr/min)
20+20 - z biegami pełzającymi (od 0,16 km/h)

Rewers ELEKTRO-hydrauliczny (max 38,58 km/h)
30+30 - 12 biegów do pryskania (w zakresie od 4-10 km/h przy 1400 obr/min)
40+40 - z biegami pełzającymi (od 0,13 km/h)

Dzięki zastosowaniu rewersu ELEKTRO-hydraulicznego zmiana kierunku jazdy następuje bardzo płynnie, bez potrzeby użycia pedału sprzęgła. Oferuje również możliwość zmiany biegów przy użyciu guzika na dzwigni zmiany biegów oraz regulacji reakcji i czułości rewersu co pozwala dostosować rewers do odpowiednich prac. Tam gdzie potrzebujemy szybkiej reakcji i błyskawicznej zmiany kierunku oraz bardzo delikatnej zmiany przy bardzo dokładnych manewrach.
Dodatkowo oferuje biegi Hi-Low które można zmieniać pod obciążeniem.

Dla zwolenników tradycyjnych skrzyń biegów, rewers mechaniczny zadowoli swoją prostotą i niezawodnością oraz minimalnymi kosztami eksploatacji.

PRZEDNI MOST

Wytwarzany we Włoszech w fabryce Landini przedni most z hamulcami tarczowmi zatopionymi w oleju , odpornymi na zużycie, 100 % blokadą dyferencjału TWIN LOCK oraz kątem skrętu 55 stopni to produkt najwyższej jakości przystosowany do ekstremalnych warunków pracy takich jak transport dużych ładunków, praca w górzystym terenie oraz praca w trudnych warunkach glebowych. Napęd załanczany jest elektro-hydraulicznie.

Dla mniej wymagających Landini ma kolejny raz do dyspozycji oś również produkowaną (wersja TECHNO)  we Włoszech w fabryce Landini bez hamulcy oraz z ograniczoną blokadą poślizgu oraz kątem skrętu 55 stopni. Napęd załanczany jest elektro-hydraulicznie.

W wersji Rex 70 minimalny zewnętrzny promień zawracania to 3,1 m !

 

WOM

Ciągniki Landini REX wyposażone są w WOM o dwuch prędkościach 540 oraz 540 ECO (750). Pod zamówienie istnieje możliwość zamówienia WOM 540/1000. Zmiana prędkości 540 a 540 ECO następuje za pośrednictwem dźwigni która znajduje się w kabinie. Do dyspozycji mamy WOM załączany :
mechanicznie z mechanicznym niezależnym sprzęgłem ,
mechanicznie z elektro-hydraulicznie wspomaganym sprzęgłem,
elektro-hydraulicznie (z guzika) ze sprzęgłem hydraulicznym.

KABINA

Zaprojektowana i wyprodukowana przez Landini tak żeby spełniała największe wymogi do zastosowań w sadownictwie. 4-słupkowa kabina zapewnia maksymalną widoczność i nie ogranicza miejsca na ramiona. Niska podłoga ułatwia wśiadanie i wysiadanie z ciągnika. Dodatkowo standardowe filtry węglowe oraz papierowe wraz ze standardową klimatyzacją zapewniają najwyższy standard filtracji. Szerokie uszczelki oraz wyższe ciśnienie w kabinie sprawiają że kabin staje się gazoszczelna.
Zabiegi w sadzie z ciągnikami Landini Rex to najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Szeroko otwierana przednia i tylna szyba ( z możliwością małego rozszczelnienia ) zapewnia dobry przewiew. Ergonomia elementów kontrolnych dodatkowo sprzyja wygodzie i bezpieczeństwu pracy.
Standardowe 2 halogeny przednie i 2 tylne wraz ze światłami mijania i długimi zapewniają maksymalną widoczność po zimerzchu.
Ciągnik oferowany jest także w wersji z pałąkiem ochronnym

UKŁAD HYDRAULICZNY

Landini REX to potężna stacja hydrauliczna. To jeden z największych atutów tego ciągnika w swojej specjalistycznej kategorii. Do dyspozycji mamy klika wariantów hydraulicznych ze standardową pompą hydrauliczną o przepływie 82,2 l/min aż do opcjonalnej 100,8 l/min. Zaczynając od 4 wyjść hydraulicznych aż po 8 wyjść z tyłu i 10 z przodu. Dodatkowo Landini REX oferuje jednoczesną pracę maszyn z silnikami hydraulicznymi oraz podnośnikiem lub drugą sekcją, oznacza to że możesz do niego podłączyć każdą maszyne sadowniczą i nie tracąc czasu obsługiwać jej wszystkie funkcje jednocześnie.  Podnośnik dysponuje udźwigiem 2600 kg i jest sterowany mechanicznie lub elektronicznie.