Opryskiwacze 4000 litrów

Opryskiwacze o pojemności zbiornika 4000 litrów, to seria opryskiwaczy zaczepianych. Przeznaczone są dla gospodarstw dużych i bardzo dużych, do wykonywania zabiegów ochrony roślin i rozprowadzania płynnych nawozów mineralnych. Obecnie są to największe i najnowocześniejsze modele opryskiwaczy produkowane przez naszą firmę. To propozycja dla rolników, którzy oczekują umiarkowanej ceny połączonej z wysoką jakością. Szeroka oferta modeli opryskiwaczy o pojemności 2500 i 3000 litrów, bogate wyposażenie standardowe jak i dodatkowe, to atuty przyciągające nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Opryskiwacze SKOTAREK 4000 litrów STANDARD posiadają:

  • Trwały i estetyczny polietylenowy zbiornik. W górnej ścianie zbiornika znajduje się duży i wygodny wlew z zamontowanym w nim rozwadniaczem, oraz zbiornik czystej wody do mycia rąk. W dolnej części zamontowano zbiornik czystej wody do przepłukania instalacji cieczowej po zakończonych zabiegach ochrony roślin. Pod zbiornikiem umieszczony jest zawór spustowy. Zbiornik wyposażony jest również we wskaźnik poziomu cieczy.
  • Układ jezdny, to rama opryskiwacza zamontowana na jednoosiowym podwoziu z kołami 12,4X42 układem hamulcowym oraz regulowanym rozstawem 1,45 - 1,89 m.
  • Zaczep sztywny górny skrzynkowy.
  • Ramę o solidnej konstrukcji, pokrytą przed korozją powłoką lakierniczą wysokiej jakości (elementy metalowe czyszczone metodą "śrutowania" i malowane proszkowo) została ona sprawdzona podczas wielu lat pracy w trudnych warunkach w kraju.
  • Pompę produkcji własnej o wydajności 200 l/min.
  • Zawór sterujący stało-ciśnieniowy sterowany elektrycznie z kabiny
  • Belkę opryskową podnoszoną hydraulicznie (co pozwala na zmianę wysokości jej zawieszenia podczas jazdy) wyposażoną w amortyzator belki, składaną dwoma lub czterema siłownikami, posiadającą hydrauliczne samo-poziomowanie. Opryskiwacze SKOTAREK 4000 litrów HYDRAULIK posiadają belkę polową składaną na boki. Belka ta jest prostsza i wygodniejsza w rozkładaniu oraz charakteryzuje się większą stabilnością niż belka, która jest umieszczona z tyłu opryskiwacza. Zewnętrzne elementy belki wyposażone są w ślizgi zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas prac polowych. Belka ma zamontowane również głowice opryskowe 4 pozycyjne. Dostępna szerokość belek hydraulicznych to 15, 16, 18, 20, 21, 24 i 27 metrów.

Udogodnieniem jest podest, ułatwiający napełnienie rozwadniacza środkami chemicznymi i wodą.

Panel sterujący - umieszczony w kabinie ciągnika, umożliwiający niezależne sterowanie skrzydłami belki polowej i składania poszczególnych jej segmentów.

Na specjalne zamówienie klienta może być zamontowany:

  • komputerowy układ sterowania, pozwalający na utrzymanie stałej dawki cieczy niezależnie od prędkości ciągnika
  • niezależne rozkładanie belki opryskowej

Do produkcji użyto podzespołów najwyższej jakości, w rezultacie czego powstały opryskiwacze spełniające wysokie wymagania rozwijającego sie rolnictwa, zadowalające najbardziej wymagających klientów. Konstrukcja ta jest trwała i niezawodna w działaniu, oraz prosta w obsłudze.

Producent zapewnia obsługę gwarancyjną przez okres 12 miesięcy od daty sprzedaży, przy użytkowaniu zgodnym z przeznaczeniem, w warunkach eksploatacyjnych określonych w instrukcji obsługi. Uprawnienia gwarancyjne są realizowane po przedstawieniu ważnej gwarancji.

Dane techniczne

Model opryskiwacza P 326/6
pojemność zbiornika (l) 4000
zbiornik ukladu płuczącego poj. (l) 200
wydajność pompy (l/min) 200
ciśnienie robocze (bar)
szerokość belki (m) 15-27
zakres podnoszenia belki (m) 0,4-2,15
podnoszenie belki hydrauliczne
rozkladanie belki hydrauliczne
wysokość kół (cale) 12,4X 42
rozstaw kół (m) 1,55-2,15
prześwit podwozia (m) z kołami 32" 0,65
wymiary gabarytowe (m) szer. x wys. x dł. 2,5x2,9x5,8
masa (kg) 1750-2000