SIEWNIK ZBOŻOWY RZĘDOWY SR

A – wyposażenie podstawowe:

 • dwa rzędy redlic w siewnikach talerzowych
 • dwa lub trzy rzędy redlic w siewnikach stopkowych
 • hydrauliczne znaczniki
 • docisk redlic regulowany bezstopniowo
 • podest załadunkowy
 • koła wysiewające dzielone
 • oświetlenie
 • dzielnik ziarna

C – opcje:

  • ścieżki technologiczne:
   • mechaniczne
   • ścieżki technologiczne załączane elektrycznie (sterownik AM+, uproszczona obsługa)
   • ścieżki technologiczne załączane elektrycznie (włącz/wyłącz)
   • z komputerem
  • * wieloprogowy czujnik poziomu nasion (opcja do ścieżek technologicznych z komputerem)

  • komplet spulchniaczy śladów (2 lub 4 szt.)
  • znaczniki ścieżek przedwschodowych (do ścieżek technologicznych elektrycznych lub z komputerem)
  • nadstawka do SR300 zwiększająca maksymalną pojemność o 275 l
  • komplet uchwytów do przedłużenia zaczepu dolnego lub górnego
  • przedłużka 4 m do sterownika ścieżek elektrycznych lub ścieżek z komputerem
  • przedłużka 4 m do znaczników hydraulicznych
  • oświetlenie LED wewnątrz skrzyni nasiennej

Dane techniczne

Model Szerokość (m) Waga (kg)*Redlica stopkowa Waga (kg)*Redlica talerzowa Waga (kg)*Redlica dwutalerzowa Ilość redlic (szt.) Moc (KM) Pojemność zbiornika (l)
SR250 2.5 580 720 750 19 / 21 40 - 60 450
SR270 2.7 600 800 835 23 50 - 70 480
SR300 3.0 620 820 860 23 / 25 60 - 80 550
SR350 3.5 760 940 980 29 70 - 90 640
SR400 4.0 860 1020 1070 33 80 - 100 790

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

OPIS

PRZEMYŚLANA KONCEPCJA

Siewnik zbożowy SR zaprojektowany został do wysiewu nasion zbóż, roślin motylkowych, rzepaku. Umożliwia również siew poplonów. Może pracować jako maszyna samodzielna, bądź w zestawie z różnego typu agregatami uprawowymi wyposażonymi w hydropak. Wyposażony w redlice stopkowe jest najlepszą propozycją do pracy na polach z niewielką ilością masy organicznej, z redlicami talerzowymi zaś radzi sobie świetnie nawet w warunkach siewu w mulcz.

Wybierz siewnik z jednym z dostępnych typów redlic.

TAKI JAKIEGO POTRZEBUJESZ

W celu zaspokojenia potrzeb małych i średnich gospodarstw technolodzy i projektanci opracowali siewnik zbożowy rzędowy w czterech wersjach wielkości roboczych: SR250 (2,5 m), SR270 (2,7 m), SR300 (3,0 m), SR350 (3,5 m) oraz SR400 (4,0 m).

WYGODNA REGULACJA

Redlica została zestawiona z ułożyskowanym gumowym kołem kopiującym, które warunkuje poziom zagłębiania redlicy. Regulację głębokości ułatwia wygodny sworzeń zabezpieczany zawleczką

PRECYZYJNA CENTRALNA REGULACJA DOCISKU I GŁĘBOKOŚCI

Skala wbudowana w układ centralnej regulacji zagłębiania (w wersji z redlicami stopkowymi) i docisku redlic wysiewających pozwoli Ci uzyskać precyzję i powtarzalność nastawień. Zawsze już będziesz mógł perfekcyjnie ustawić swoją maszynę do konkretnego gatunku ziaren i rzeczywistych warunków glebowych.

JAKOŚĆ TO PODSTAWA

Solidna i zwarta budowa ramy połączona ze zbiornikiem ziarna o dużej pojemności wykonanym w technologii połączeń nitowanych ze stali gatunkowej dodatkowo przetłaczanej co zapewnia wysoką trwałość i długą żywotność maszyny, zaprojektowane tak by siewnik mógł pracować jako maszyna samodzielna oraz w zestawie po sprzężeniu z agregatami wyposażonymi w hydropak. Zbiornik wyposażono w pływakowy wskaźnik poziomu dla stałej kontroli ilości ziarna.

WYSOKA PRECYZJA

Przekładnia bezstopniowa – serce siewnika – zbudowana w oparciu o układ krzywkowy ze sprzęgłami kierunkowymi. Nastawień dokonuje się w oparciu o dużą, wygodną skalę odwołującą się do wskazań tabeli wysiewu. Wysokiej jakości podzespoły pracujące w sercu przekładni dają pewność długiej żywotności przy zachowaniu dużej precyzji dozowania ziarna.

PRZYJEMNA PRACA

Dla Twojej wygody siewniki AGRO–MASZ wyposażone są w talerzowe znaczniki śladów sterowane hydraulicznie, amortyzowane i dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniem dzięki śrubom ścinalnym. Sprawdzają się również w trudnych warunkach pól zakamienionych.

BEZPIECZEŃSTWO JEST WAŻNE

Szeroki podest z rozkładanymi schodkami ułatwia załadunek, a boczny rozkładany stopień jest niezwykle przydatny przy ładowaniu z przyczepy. Ten ergonomiczny projekt zapewnia operatorowi bezpieczeństwo nie tylko podczas załadunku ziarna ale również w trakcie codziennej obsługi maszyny.

ISTOTNY JEST KAŻDY SZCZEGÓŁ

Zagarniacz sprężynowy z prostą mechaniczną regulacją kąta pracy dostosowany jest do pracy nawet przy dużej ilości słomy zalegającej na powierzchni pola. Zęby sprężyste w kształcie litery – L znakomicie zakrywają redliny i wyrównują powierzchnię pola.

RÓWNOMIERNE FUNKCJONOWANIE

Na dnie zbiornika ziarna, między szczelinami doprowadzającymi ziarno do aparatów wysiewających, montowane są dzielniki ziarna. Wykonane z utwardzanego tworzywa elementy o charakterystycznym piramidalnym kształcie odpowiadają za równomierne rozprowadzenie wysiewanego materiału oraz zabezpieczają przed przesypywaniem się ziaren przy małej ich ilości w zbiorniku. Jednocześnie podczas wysiewu ziaren roślin drobnoziarnistych, takich jak rzepak, pozwalają na wysiew żądanej dawki bez konieczności zasypywania zbiornika naddatkiem ziaren.

REDLICE SKRAJNE TALERZOWE W SIEWNIKU WYPOSAŻONYM W REDLICE STOPKOWE

Udogodnieniem dla rolników wykorzystujących siewniki z redlicami stopkowymi, zapewniającym najbardziej równomierny efekt siewu w pasach za kołami siewnika jest zastosowanie skrajnych redlic talerzowych.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

ŚCIEŻKI TECHNOLOGICZNE MECHANICZNE

Siewnik może zostać wyposażony w układ służący zakładaniu ścieżek technologicznych. Operator sam decyduje w jaki sposób chce sterować tym układem mając możliwość wyboru między przełącznikiem mechanicznym, sterownikiem elektrycznym i komputerem.

ŚCIEŻKI TECHNOLOGICZNE ZAŁĄCZANE ELEKTRYCZNIE (STEROWNIK AM+, UPROSZCZONA OBSŁUGA)

Sterownik AM – PLUS jest automatycznym kontrolerem ścieżek, do siewników wykorzystujących elektrycznie sterowane mechanizmy tworzenia ścieżek technologicznych, także przedwschodowych. Ścieżki technologiczne wykonuje się na potrzeby późniejszych prac opryskiwaczem lub rozsiewaczem nawozów. Naliczanie przejazdów odbywa się automatycznie, z użyciem czujnika.

Czytelny duży wyświetlacz z automatyczną regulacją jasności oraz podświetlana klawiatura pozwalają na komfortową pracę w każdych warunkach oświetlenia.

Z KOMPUTEREM

Maszyna wyposażona w komputer daje operatorowi najszerszy wachlarz możliwości, a zintegrowany z nim system czujników przesyła w czasie teraźniejszym dodatkowe informacje o parametrach siewu – między innymi alarmując operatora o niskim poziomie ziarna w skrzyni siewnika.

STEROWNIK ELEKTRYCZNY ŚCIEŻEK TECHNOLOGICZNYCH

Oprócz sterownika mechanicznego i komputera jest możliwość wyposażenia siewnika w sterownik elektryczny dedykowany do ścieżek technologicznych.

KOMPLET SPULCHNIACZY ŚLADÓW (2 LUB 4 SZT.)
ZNACZNIKI ŚCIEŻEK PRZEDWSCHODOWYCH

Układ znaczników ścieżek przedwschodowych. Operator w sposób wygodny z kabiny ciągnika kontroluje pracę znaczników ścieżek za pomocą przełącznika elektrycznego bądź komputera. Oba znaczniki posiadają regulację siły docisku i mogą pracować w zmienianym rozstawie.

NADSTAWKA DO SR 300

Już dziś możesz zwiększyć pojemność swojego siewnika o 275 litrów dzięki dodatkowej nadstawce, która ograniczy przestoje w pracy do minimum.

KOMPLET PRZEDŁUŻENIA ZACZEPU DOLNEGO SR
KOMPLET PRZEDŁUŻENIA ZACZEPU GÓRNEGO SR
PRZEDŁUŻKA 4 M DO STEROWNIKA ŚCIEŻEK ELEKTRYCZNYCH LUB ŚCIEŻEK Z KOMPUTEREM
OŚWIETLENIE LED WEWNĄTRZ SKRZYNI NASIENNEJ