BRONA TALERZOWA DO WINNIC I SADÓW BTM

A – wyposażenie podstawowe:

 • zabezpieczenie gumowe 35 x 180 mm
 • pojedyncze lub podwójne ramię talerza
 • dwa rzędy talerzy 510 lub 560 typu „P” lub „C” *
 • * Talerz typu „P” nie jest dostępny przy wyborze podwójnego ramienia talerzy.

 • piasty bezobsługowe z uszczelnieniem kasetowym
 • odstęp między rzędami talerzy 85 cm
 • ekrany boczne z możliwością regulacji

B1 – wyposażenie obowiązkowe:

 • wał (zestawienie dostępności w zakładce WAŁY)

C – opcje:

  • rząd zgrzebeł sprężynowych
  • oświetlenie podstawowe
  • podwójne ramię talerzy
  • pojedyncze ramię talerza

Dane techniczne

Model Szerokość (m) Waga (kg)* Moc (KM) Ilość talerzy (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość robocza max (cm)
BT15 1.50 700 50 12 1.0 - 1.5 14
BT17 1.75 780 60 14 1.1 - 1.7 14
BT20 2.00 825 70 16 1.3 - 2.0 14

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

OPIS

DO ZADAŃ SPECJALNYCH

BT 1,5 - 2,0 m zaprojektowana została z myślą o pracy w winnicach i sadach. Brona ta jest najmniejszą produkowaną przez nas maszyną. Jej rozmiar i waga pozwalają na użycie jej w miejscach niedostępnych dla większych maszyn. W BT 1,5 - 2,0 m zastosowaliśmy rozwiązania, takie same jak w innych naszych bronach, dzięki czemu zachowaliśmy skuteczność i wytrzymałość, które są wyznacznikiem jakości produkowanych przez nas maszyn.

ZAPOMNIJ O SMAROWANIU PIAST

Nasze brony talerzowe standardowo wyposażone są w piasty bezobsługowe, w których sercu pracują łożyska tożsame do tych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Cały układ jest zabezpieczany za pomocą uszczelniaczy kasetowych, najskuteczniejszych w ciężkich warunkach prac polowych.

AKTYWNE EKRANY PŁYTOWE

Aktywne ekrany umiejscowione na skraju obu sekcji talerzy ograniczają strefę odkładania ziemi przez talerze skrajne zapobiegając powstawaniu kolein na łączeniach przejazdów. Na wypadek nadmiernego zagłębienia lub natrafienia na dużą przeszkodę uchwyty ekranu mocowane są do ramy za pomocą połączeń pływających, umożliwiających ekranom uchylenie się w górę podczas kolizji. Nie musisz więc regulować ekranu, on sam dopasuje się do warunków. Dodatkowo masz możliwość regulacji jego głębokości i położenia wzdłużnego.

OPTYMALNIE DOPASOWANE ELASTOMERY

Każdy talerz mocowany jest na indywidualnym uchwycie w układzie czterech gumowych amortyzatorów. Chronią one skutecznie talerze przed uszkodzeniami. Amortyzatory niwelują dodatkowo drgania przenoszone na maszynę. Pracuj bez obaw, bez przerw.

OPTYMALNA GEOMETRIA TALERZY

Odpowiedni dla wysokich prędkości roboczych kąt natarcia oraz kąt podcinania talerzy pozwala uzyskać użytkownikowi możliwie najpełniejszy efekt wymieszania resztek pożniwnych z ziemią przy zwiększonym do 78 cm rozstawie rzędów talerzy. To nie maszyna determinuje możliwości pracy! To Ty wyznaczasz granice!

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

RZĄD ZGRZEBEŁ SPRĘŻYNOWYCH

Najlepszy efekt kruszenia gleby oraz jej wyrównania na powierzchni uzyskujemy w wyniku pracy zgrzebła. Po jednym przejeździe roboczym gleba przygotowana jest pod siew.

OŚWIETLENIE PODSTAWOWE