BRONA TALERZOWA CIĘŻKA ZAWIESZANA BTC

A – wyposażenie podstawowe:

 • zabezpieczenie gumowe 40 x 210 mm
 • dwa rzędy talerzy 560 lub 620 typu „C”
 • piasty bezobsługowe z uszczelnieniem kasetowym
 • odstęp między rzędami talerzy 100 cm
 • ekrany boczne talerzowe z możliwością regulacji
 • składane talerze boczne z regulacją głębokości pracy

B1 – wyposażenie obowiązkowe:

 • wał (zestawienie dostępności w zakładce WAŁY)

C – opcje:

  • hydrauliczna regulacja wału
  • oświetlenie podstawowe
  • oświetlenie z regulowanym uchwytem
  • piasty SKF (dostępne tylko do talerza typu "C" 560 mm)
  • talerze typu "C" 560 mm grubości 6 mm
  • zgrzebło między drugim rzędem talerzy a wałem

Dane techniczne

Model Szerokość (m) Waga (kg)* Moc (KM) Ilość talerzy (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość robocza max (cm)
BTC30 3.0 1900 120 - 150 24 2.0 - 3.0 14
BTC40 4.0 2400 130 - 160 32 2.8 - 4.8 14
BTC50 5.0 2900 160 - 200 40 3.5 - 6.0 14
BTC60 6.0 3150 200 - 250 48 4.2 - 7.2 14

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

OPIS

WAGA CIĘŻKA

Brony talerzowe serii BTC to maszyny stworzone do trudnych zadań. Są wydajne przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa. Brony BTC świetnie dają sobie radę ze ścierniskami z dużą ilością resztek pożniwnych, jak również przy przywracaniu ugorów do uprawy.

BEZOBSŁUGOWE EKRANY AKTYWNE

Aktywny ekran umiejscowiony na skraju obu sekcji talerzy, znakomicie sprawdza się nawet podczas pracy na dużych głębokościach. Osadzenie ekranów talerzowych na ułożyskowanej osi nie pozwala by ekran został zablokowany przez napierające bryły ziemi. Na wypadek nadmiernego zagłębienia lub natrafienia na dużą przeszkodę uchwyty ekranu mocowane są do ramy za pomocą połączeń pływających, umożliwiających ekranom uchylenie się w górę podczas kolizji. Nie musisz więc regulować ekranu, on sam dopasuje się do warunków.

SKUP SIĘ NA PRACY A O SMAROWANIU ZAPOMNIJ! PIASTY BEZOBSŁUGOWE

Zbyt wiele czasu i uwagi wymaga codzienna obsługa konserwacyjna Twojej starej maszyny? Nadszedł już czas byś zapomniał o częstym smarowaniu łożysk. Nasze brony talerzowe standardowo wyposażone są w piasty bezobsługowe, w których sercu pracują łożyska tożsame do tych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Cały układ jest zabezpieczany za pomocą uszczelniaczy kasetowych, najskuteczniejszych w ciężkich warunkach prac polowych.

OPTYMALNA GEOMETRIA TALERZY

Odpowiedni dla wysokich prędkości roboczych kąt natarcia oraz kąt podcinania talerzy pozwala uzyskać użytkownikowi możliwie najpełniejszy efekt wymieszania resztek pożniwnych z ziemią w zakresie głębokości roboczych od 3 cm do 16 cm przy standardowej średnicy talerzy 620 mm. To nie maszyna determinuje możliwości pracy! To Ty wyznaczasz granice!

ZABEZPIECZENIE GUMOWE

Każdy talerz mocowany jest na indywidualnym uchwycie w układzie czterech gumowych amortyzatorów. Chronią one skutecznie talerze przed uszkodzeniami. Amortyzatory niwelują dodatkowo drgania przenoszone na maszynę. Pracuj bez obaw, bez przerw.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

HYDRAULICZNA REGULACJA WAŁU

System sworzni blokujących położenie ramion wału tylnego, dzięki któremu regulujemy głębokość roboczą maszyny, może być doposażony w każdej chwili w układ wspomagających siłowników hydraulicznych. W tej wersji głębokość roboczą maszyny regulujemy w komfortowy sposób sterując hydrauliką z kabiny ciągnika.

OŚWIETLENIE PODSTAWOWE
OŚWIETLENIE Z REGULOWANYM UCHWYTEM