PŁUG OBRACALNY PÓŁZAWIESZANY VARIO

A – wyposażenie podstawowe:

  • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
  • odkładnice pełne, ażurowe lub XL
  • płynna regulacja szerokości roboczej: 35 - 50 cm
  • rama-profil: 160 x 160 mm
  • rozstaw korpusów 100 cm
  • prześwit pod ramą 76 cm
  • w standardzie lemiesze 18" z dłutami
  • hydraulicznie regulowana szerokość pierwszej skiby

C – opcje:

    • listwy przedłużające
    • noże tnące
    • korpusy przedpłużne

Dane techniczne

Model Szerokość (m) Waga (kg)*
Zab. śrubowe
Waga (kg)*
Zab. resorowe
Moc (KM) Ilość korpusów (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość pracy max (cm)
GIANT 7 2.45 - 3.5 4500 4700 210 7 1.96 - 2.8 30
GIANT 8 2.80 - 4.0 4700 5000 240 8 2.24 - 3.2 30

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

OPIS

 

VARIO - REGULACJA NA KAŻDE WARUNKI

GIANT to największy pług naszej produkcji. Maszyna posiada zmienną szerokość roboczą dzięki czemu w łatwy sposób dostosujesz ustawienie pługa do panujących warunków na polu. Dostępne ustawienia szerokości roboczej to 35, 40, 45, 50 cm. Odpowiedni prześwit pod ramą wynoszący 75 cm i rozstaw korpusów 100 cm gwarantują przykrycie nawet znacznej ilości resztek pożniwnych oraz poplonów.

PŁUG OBROTOWY – REDUKCJA KOSZTÓW PRACY

Przyszłość obranego przez Ciebie kierunku produkcji roślinnej jest bezpieczna z maszynami solidnymi i wydajnymi, a niedrogimi. Seria pługów GIANT daje Ci pewność szybkiego zwrotu poniesionych kosztów pozwalając skupić się na uprawach. Koncepcja pługa obrotowego wpisuje się w ideę wydajnej i szybkiej orki bez zbędnych przestojów. Konstruktorzy AGRO-MASZ opracowując koncepcję pługów obrotowych skupili się na zastosowaniu najnowszych dostępnych rozwiązań technicznych takich jak ulepszona cieplnie rama oraz budowa oparta na połączeniach śrubowych dla wydłużenia żywotności maszyny. Daje gwarancję niezawodności przez długi czas.

BEZPIECZNA PRACA – ZABEZPIECZENIE ZRYWALNE

Na każdy typ gleby, w warunkach pól niezakamienionych lub zakamienionych nieznacznie, najskuteczniejszym oraz tanim rozwiązaniem jest zabezpieczenie korpusów przed uszkodzeniem śrubami zrywalnymi. Śruba blokująca położenie korpusu, ścinana jest, gdy korpus pługa natrafi na odpowiednio dużą przeszkodę. Przełożenie śruby przez dwie płyty kieszeni niweluje niepożądany efekt deformacji otworów, w których śruba się znajduje oraz nie pozostawia możliwości zakleszczenia się śruby w otworze konstrukcyjnym korpusu. Wymiana śruby jest więc niekłopotliwa.

ZABEZPIECZENIE PRZECIĄŻENIOWE – PRACA BEZ PRZESTOJÓW, BEZOBSŁUGOWO

Resorowe zabezpieczenie korpusu sprawdza się najlepiej na glebach, gdzie pług narażony byłby na częste ścinanie śrub bezpiecznikowych. Każdy korpus niezależnie reaguje na przeszkody, a resor pozwala na zminimalizowanie sił powstających podczas kolizji i na błyskawiczny powrót korpusu do zadanego precyzyjnie położenia roboczego. Unikatowa technologia wykonania punktów przegubowych znajdujących się na łączeniu każdego korpusu z kieszenią pozwala bez stresu prowadzić orkę w niemal każdych warunkach. Każdy resor tworzy układ piór wykonanych ze stali sprężynowej odpowiedzialnych za utrzymanie położenia korpusów i ich odchylenie w razie zadziałania na lemiesz siły przekraczającej tą ustaloną na śrubach regulacyjnych. Efektywnie i prosto.

WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ I NISKA MASA – POŁĄCZENIE IDEALNE

Niezawodność i efektywność – to nie wszystkie zalety naszych pługów. Zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości dało nam możliwość stworzenia pługa niezwykle wytrzymałego i lekkiego. Rama (profil 180 x 180 mm) ze stali o podwyższonych parametrach, ulepszonej termicznie daje pewność, że pług poradzi sobie nawet w trudnych warunkach. Nasze doświadczenia, opinie zadowolonych klientów oraz ciągłe testy pozwalają Nam tworzyć nowe rozwiązania czego efektem jest kolejna generacja pługów obrotowych.

JEDYNIE PERFEKCYJNEJ JAKOŚCI ORKA – KORPUSY I ODKŁADNIE NA KAŻDĄ GLEBĘ

Nasze korpusy sprawdzają się nawet przy prędkościach dochodzących do 10 km/h. Praca każdego korpusu daje efekt wyrównanych krawędzi bruzd przy pełnym odwróceniu każdej skiby nawet przy dużej ilości resztek organicznych. Duża w tym zasługa cylindryczno-śrubowych odkładni, które stawiają niewielkie opory dodatkowo wydatnie wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa. Korpusy znakomicie sprawują się również przy kruszeniu większych brył gleby. Standardowo montowane na każdym korpusie listwy ścinające sprawdzają się na glebach z dużą ilością resztek pożniwnych, nie zmniejszając prześwitu między korpusami, jak w przypadku stosowania przedpłużków, a tym samym nie powodują ryzyka zapychania się maszyny. Docenisz na pewno prostą regulację śrubową odkładni oraz kąta natarcia całego korpusu szczególnie, gdy za wyznacznik efektywnej pracy stawiasz sobie niskie zużycie paliwa.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

LISTWY PRZEDŁUŻAJĄCE

Podczas orki długoletnich ugorów, łąk czy pastwisk, niezwykle przydatne okazują się listwy przedłużające montowane na odkładnicach.

NOŻE TNĄCE

Coraz częściej wybierane przez rolników jako tańszy zamiennik kroju talerzowego.

KORPUSY PRZEDPŁUŻNE

Chcąc uzyskać najpełniejszy efekt zmieszania z ziemią i przykrycia resztek pożniwnych pług może zostać doposażony w komplet przedpłużków. Ustalenie optymalnej pozycji ich pracy umożliwia wielostopniowa regulacja skokowa. Położenie przedpłużków zmieniamy w prosty sposób za pomocą śruby regulacyjnej, którą blokujemy położenie przedpłużka. Każdy przedpłużek posiada uniwersalne i popularne zabezpieczenie przeciążeniowe w postaci śruby zrywalnej. Każdy pojedynczy uchwyt przedpłużka montowany jest do kieszeni korpusu głównego co gwarantuje, że geometria pracy przedpłużka będzie tożsama z charakterystyką pracy korpusu, na którym jest zamontowany. Przedpłużki szczególnie dobrze sprawdzają się w pracy na ścierniskach kukurydzianych. Gdy użytkownik uzna, iż satysfakcjonujący efekt pracy daje zastosowanie listew ścinających szybko może zdemontować przedpłużki i wrócić do poprzedniej konfiguracji.