PŁUG OBRACALNY Z ZABEZPIECZENIEM RESOROWYM

A – wyposażenie podstawowe:

  • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
  • obrotnica spawana lub odlewana
  • odkładnice pełne, ażurowe lub XL
  • prześwit pod ramą 76 cm
  • rama-profil: 140 x 140 mm
  • w standardzie lemiesze 18" z dłutami
  • szerokość skiby: 35, 40, 45, 50 cm
  • regulowana belka zaczepowa
  • rozstaw korpusów 100 cm
  • siłownik liniowania

B1 – wyposażenie obowiązkowe (PO100):

  • WARIANT I (siłownik obrotu)
  • WARIANT II (siłownik obrotu z pamięcią)

B2 – wyposażenie obowiązkowe:

  • mechanizm koła: kopiująco-transportowy tylny 10.0/80 R12
  • mechanizm koła: kopiująco-transportowy tylny 26x12.00-12
  • mechanizm koła: kopiująco-transportowy boczny 10.0/80 R12
  • mechanizm koła: kopiująco-transportowy boczny 26x12.00-12
  • mechanizm koła: kopiujący boczny z podwójnym kołem
  • mechanizm koła: kopiująco-transportowy tylny z amortyzacją 10.0/80 R12
  • mechanizm koła: kopiująco-transportowy tylny z amortyzacją 26x12.00-12

C – opcje:

    • krój
    • listwy przedłużające
    • noże tnące
    • ramię wału doprawiającego
    • wzmocnienie resora (+2 pióra)
    • korpusy przedpłużne

Dane techniczne

Model Szerokość robocza (m) Waga (kg)* Moc (KM) Ilość korpusów (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość robocza max (cm)
PO3 1.05 - 1.50 1250 80 - 115 3 0.8 - 1.3 30
PO4 1.40 - 2.00 1500 115 - 140 4 lub 3+1 1.0 - 1.7 30
PO5 1.75 -2.50 1740 130 - 180 5 lub 4 + 1 1.2 - 2.0 30

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

OPIS

 

WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ PRZY NISKIEJ MASIE - GWARANTOWANE

Niezawodność i prostota obsługi zamknięte w solidnej konstrukcji. Nasze pługi łączą w sobie te cechy i z pewnością spełnią Twoje wymagania. Odpowiedni prześwit pod ramą wynoszący 76 cm i rozstaw korpusów 100 cm gwarantują przykrycie nawet znacznej ilości resztek pożniwnych oraz poplonów.
Zastosowanie stali gatunkowej pozwoliło na uzyskanie bardzo wytrzymałej konstrukcji przy najniższej w swojej klasie masie całkowitej maszyny. Rama (profil 140 x 140 mm) ze stali o podwyższonych parametrach, ulepszonej termicznie daje pewność, że pług poradzi sobie nawet w trudnych warunkach. Nasze doświadczenia, opinie zadowolonych klientów, oraz ciągłe testy pozwalają Nam tworzyć nowe rozwiązania czego efektem jest kolejna generacja pługów obrotowych.

ZABEZPIECZENIE PRZECIĄŻENIOWE – PRACA BEZ PRZESTOJÓW, BEZOBSŁUGOWO

Hydrauliczne zabezpieczenie korpusu stworzone na gleby ciężkie i zakamienione. Każdy korpus niezależnie reaguje na przeszkody, a siłownik pozwala na zminimalizowanie sił powstających podczas kolizji i na błyskawiczny powrót korpusu do zadanego precyzyjnie położenia roboczego. Unikatowa technologia wykonania punktów przegubowych znajdujących się na łączeniu każdego korpusu z kieszenią pozwala bez stresu prowadzić orkę w niemal każdych warunkach. Każdy korpus utrzymuje położenie do momentu zadziałania na dłuto lemiesza siły przekraczającej zadaną na jednostce centralnej. Przy zadziałaniu tak dużej siły uwalniają się korpusy. Tę wartość możemy ustawić biorąc od uwagę warunki polowe. Jeden pług, a na tyle „elastyczny” by odnaleźć się w każdych warunkach.
Obciążenie jakie musi zadziałać na korpus aby zadziałało zabezpieczenie hydrauliczne to max 900 kg (120 bar).

ZABEZPIECZENIE PRZECIĄŻENIOWE – PRACA BEZ PRZESTOJÓW, BEZOBSŁUGOWO

Resorowe zabezpieczenie korpusu sprawdza się najlepiej na glebach, gdzie pług narażony byłby na częste ścinanie śrub bezpiecznikowych. Każdy korpus niezależnie reaguje na przeszkody, a resor pozwala na zminimalizowanie sił powstających podczas kolizji i na błyskawiczny powrót korpusu do zadanego precyzyjnie położenia roboczego. Unikatowa technologia wykonania punktów przegubowych znajdujących się na łączeniu każdego korpusu z kieszenią pozwala bez stresu prowadzić orkę w niemal każdych warunkach. Każdy resor tworzy układ piór wykonanych ze stali sprężynowej odpowiedzialnych za utrzymanie położenia korpusów i ich odchylenie w razie zadziałania na lemiesz siły przekraczającej tą ustaloną na śrubach regulacyjnych. Efektywnie i prosto.
Obciążenie jakie musi zadziałać na korpus aby zadziałało zabezpieczenie resorowe to 520 kg (5 piór) i 720 kg (7 piór).

JEDYNIE PERFEKCYJNEJ JAKOŚCI ORKA – KORPUSY I ODKŁADNIE NA KAŻDĄ GLEBĘ

Nasze korpusy sprawdzają się nawet przy prędkościach dochodzących do 10 km/h. Praca każdego korpusu daje efekt wyrównanych krawędzi bruzd przy pełnym odwróceniu każdej skiby nawet przy dużej ilości resztek organicznych. Duża w tym zasługa cylindryczno-śrubowych odkładni, które stawiają niewielkie opory dodatkowo wydatnie wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa. Korpusy znakomicie sprawują się również przy kruszeniu większych brył gleby. Standardowo montowane na każdym korpusie listwy ścinające sprawdzają się na glebach z dużą ilością resztek pożniwnych, nie zmniejszając prześwitu między korpusami, jak w przypadku stosowania przedpłużków, a tym samym nie powodują ryzyka zapychania się maszyny. Docenisz na pewno prostą regulację śrubową odkładni oraz kąta natarcia całego korpusu szczególnie, gdy za wyznacznik efektywnej pracy stawiasz sobie niskie zużycie paliwa.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

KRÓJ

Talerze karbowane o średnicy 500 mm zarówno dla modeli z zabezpieczeniem śrubowym jak i resorowym poprawiają wydatnie efekt wizualny pracy pługa. Odcinając skibę od calizny kroje talerzowe warunkują najdokładniejsze odwrócenie skiby pozostawiając czystą bruzdę o gładkich ścianach. Również w wyniku działania krojów zwiększony jest efekt przykrycia resztek pożniwnych. Jak każdy element roboczy również kroje zabezpieczone są przed narażeniem na uszkodzenie w ciężkich warunkach glebowych. W tym przypadku rolę bezpiecznika stanowi sprężyna z regulowaną siłą docisku. Natomiast w uzyskaniu optymalnej pozycji roboczej kroju talerzowego pomagają zębate kostki regulacyjne.

LISTWY PRZEDŁUŻAJĄCE

Podczas orki długoletnich ugorów, łąk czy pastwisk, niezwykle przydatne okazują się listwy przedłużające montowane na odkładnicach.

NOŻE TNĄCE

Coraz częściej wybierane przez rolników jako tańszy zamiennik kroju talerzowego.

RAMIĘ WAŁU DOPRAWIAJĄCEGO

W ramach jednego przejazdu wykonujemy orkę i wtórne zagęszczenie ziemi przy rozdrobnieniu dużych brył gleby pozostawiając pole świetnie przygotowane do kolejnych zabiegów. Ramię wału jest regulowane a sprzęganie/rozprzęganie wału następuje automatycznie.

WZMOCNIENIE RESORA (+2 PIÓRA)

Dodatkowe dwa pióra wzmacniające każdy resor mogą zoptymalizować efekty pracy np. gdy gleba jest zbita i wysuszona.

KORPUSY PRZEDPŁUŻNE

Chcąc uzyskać najpełniejszy efekt zmieszania z ziemią i przykrycia resztek pożniwnych pług może zostać doposażony w komplet przedpłużków. Ustalenie optymalnej pozycji ich pracy umożliwia wielostopniowa regulacja skokowa. Położenie przedpłużków zmieniamy w prosty sposób za pomocą śruby regulacyjnej, którą blokujemy położenie przedpłużka. Każdy przedpłużek posiada uniwersalne i popularne zabezpieczenie przeciążeniowe w postaci śruby zrywalnej. Każdy pojedynczy uchwyt przedpłużka montowany jest do kieszeni korpusu głównego co gwarantuje, że geometria pracy przedpłużka będzie tożsama z charakterystyką pracy korpusu, na którym jest zamontowany. Przedpłużki szczególnie dobrze sprawdzają się w pracy na ścierniskach kukurydzianych. Gdy użytkownik uzna, iż satysfakcjonujący efekt pracy daje zastosowanie listew ścinających szybko może zdemontować przedpłużki i wrócić do poprzedniej konfiguracji.