PŁUG OBRACALNY MAŁY

A – wyposażenie podstawowe:

 • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
 • zabezpieczenie śrubowe przeciw kamieniom
 • szerokość skiby: 25, 30, 35, 40 cm
 • odkładnice pełne
 • prześwit pod ramą 70 cm
 • rama-profil: 100 x 100 mm
 • rozstaw korpusów 85 cm
 • siłownik obrotu
 • lemiesze 14" z dłutami

B1 – wyposażenie obowiązkowe:

 • mechanizm koła: kopiujące boczne 175/70 R13

C – opcje:

  • listwy przedłużające
  • noże tnące
  • korpusy przedpłużne

Dane techniczne

Model Szerokość (m) Waga (kg)* Moc (KM) Ilość korpusów (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość pracy max (cm)
POM2 0.50 - 0.80 510 40 - 60 2 0.25 - 0.40 30
POM3 0.75 - 1.20 720 60 - 80 3 0.40 - 0.60 30

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

OPIS

SUPER LEKKA KONSTRUKCJA
Jeżeli twoje ciągniki nie należą do tych najmocniejszych to ten pług jest stworzony właśnie dla Ciebie. Wersja dwuskibowa waży zaledwie 570 kg natomiast trzyskibowa 720 kg. Ciągniki o mocy 40 - 80 KM z pewnością sobie poradzą w pracy z tą maszyną.
ORKA BEZ PRZESTOJÓW – REDUKCJA KOSZTÓW
Przyszłość obranego przez Ciebie kierunku produkcji roślinnej jest bezpieczna z maszynami solidnymi i wydajnymi, a niedrogimi. Seria pługów PO daje Ci pewność szybkiego zwrotu poniesionych kosztów pozwalając skupić się na uprawach. Koncepcja pługa obrotowego wpisuje się w ideę wydajnej i szybkiej orki bez zbędnych przestojów. Konstruktorzy AGRO-MASZ opracowując koncepcję pługów obrotowych skupili się na zastosowaniu najnowszych dostępnych rozwiązań technicznych takich jak ulepszona cieplnie rama oraz budowa oparta na połączeniach śrubowych dla wydłużenia żywotności maszyny. Daje gwarancję niezawodności przez długi czas.
ZABEZPIECZENIE PROSTE I TANIE
Na każdy typ gleby, w warunkach pól niezakamienionych lub zakamienionych nieznacznie, najskuteczniejszym oraz tanim rozwiązaniem jest zabezpieczenie korpusów przed uszkodzeniem śrubami zrywalnymi. Przełożenie śruby przez dwie płyty kieszeni niweluje niepożądany efekt deformacji otworów, w których śruba się znajduje oraz nie pozostawia możliwości zakleszczenia się śruby w otworze konstrukcyjnym korpusu. Wymiana śruby jest więc niekłopotliwa.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

LISTWY PRZEDŁUŻAJĄCE
Podczas orki długoletnich ugorów, łąk czy pastwisk, niezwykle przydatne okazują się listwy przedłużające montowane na odkładnicach.
NOŻE TNĄCE
Coraz częściej wybierane przez rolników jako tańszy zamiennik kroju talerzowego.
KORPUSY PRZEDPŁUŻNE
Chcąc uzyskać najpełniejszy efekt zmieszania z ziemią i przykrycia resztek pożniwnych pług może zostać doposażony w komplet przedpłużków. Ustalenie optymalnej pozycji ich pracy umożliwia wielostopniowa regulacja skokowa. Położenie przedpłużków zmieniamy w prosty sposób za pomocą śruby regulacyjnej, którą blokujemy położenie przedpłużka. Każdy przedpłużek posiada uniwersalne i popularne zabezpieczenie przeciążeniowe w postaci śruby zrywalnej. Każdy pojedynczy uchwyt przedpłużka montowany jest do kieszeni korpusu głównego co gwarantuje, że geometria pracy przedpłużka będzie tożsama z charakterystyką pracy korpusu, na którym jest zamontowany. Przedpłużki szczególnie dobrze sprawdzają się w pracy na ścierniskach kukurydzianych. Gdy użytkownik uzna, iż satysfakcjonujący efekt pracy daje zastosowanie listew ścinających szybko może zdemontować przedpłużki i wrócić do poprzedniej konfiguracji.