PŁUG JEDNOBELKOWY Z ZABEZPIECZENIEM RESOROWYM

A – wyposażenie podstawowe:

 • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
 • odkładnice pełne, ażurowe lub XL
 • szerokość skiby: 35, 40, 45, 50 cm
 • rama-profil: 140 x 100 mm
 • prześwit pod ramą 76 cm
 • zabezpieczenie śrubowe lub resorowe przeciw kamieniom
 • w standardzie lemiesze 18" z dłutami
 • rozstaw korpusów 85 cm

C – opcje:

  • listwa przedłużająca
  • noże tnące
  • korpusy przedpłużne
  • krój talerzowy

Dane techniczne

Model Szerokość robocza (m) Waga (kg)*
Zab. śrubowe
Waga (kg)*
Zab. resorowe
Moc (KM) Ilość korpusów (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość robocza max (cm)
PJ3 0.96 - 1.32 605 805 60 - 80 3 0.72 - 0.96 25 - 30
PJ4 1.20 - 1.76 715 955 80 - 110 4 lub 3+1 0.96 - 1.28 25 - 30
PJ5 1.60 - 2.20 835 1035 110 - 150 5 lub 4 + 1 1.20 - 1.60 25 - 30

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

PO PROSTU SOLIDNY
Tam, gdzie nie ma konieczności stosowania pługów obrotowych znakomicie odnajdują się pługi jednobelkowe o prostej i solidnej konstrukcji.
ERGONOMIA I NIESKOMPLIKOWANA REGULACJA
Każdy z pośród gamy pługów jednobelkowych wymaga jedynie minimum regulacji. By zapewnić najlepszą jakość orki maszyna nie musi być skomplikowana. Ograniczenie ilości punktów regulacyjnych do niezbędnego minimum to wielki atut jaki doceni każdy rolnik, któremu zależy na skróceniu czasu wykonania pracy. Zapinasz pług i właściwie jesteś gotów do działania.
WYTRZYMAŁE ELEMENTY ROBOCZE
Charakterystyka wytrzymałościowa podzespołów takich jak lemiesze czy odkładnie, w tym głównie ich odporność na ścieranie pozwala użytkownikom przez długi czas nie myśleć o wymianie. Każdy lemiesz jest produkowany ze stali najlepszych gatunków, co daje Ci możliwość pracy w ekstremalnie trudnych warunkach.
ZMIENNA SZEROKOŚĆ NA ZMIENNE WARUNKI
Wydajność orki oraz poziom spalania ciągnika zależą w dużej mierze od szerokości roboczej pługa. Szerokość orki w naszych pługach zmienić możesz w prosty sposób przez zmianę położenia śruby regulacyjnej, która określa szerokość pracy każdej skiby. Bez zbędnego wysiłku dostosowujesz szerokość roboczą pługa do mocy i typu ciągnika. Czterostopniowa skala skokowej regulacji szerokości pracy każdego korpusu o wartościach 35, 40, 45, 50 cm daje duże możliwości.
Zmniejszenie szerokości mogą wymuszać zmienne warunki glebowe. Możesz również zwiększyć szerokość do maksimum jeśli chcesz wykonać płytką orkę. Moc oraz parametry ciągnika mogą być w pełni wykorzystane również w bardzo zmiennych warunkach.
STABILNE PROWADZENIE
Mocne koło gumowe mocowane przed ostatnią sekcją roboczą pługa stabilizuje pracę maszyny i pewnie utrzymuje zadaną głębokość roboczą ograniczaną ustaloną za pomocą korby płynnej regulacji.

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

LISTWY PRZEDŁUŻAJĄCE
Podczas orki długoletnich ugorów, łąk czy pastwisk, niezwykle przydatne okazują się listwy przedłużające montowane na odkładnicach.
NOŻE TNĄCE
Coraz częściej wybierane przez rolników jako tańszy zamiennik kroju talerzowego.
KORPUSY PRZEDPŁUŻNE
Chcąc uzyskać najpełniejszy efekt zmieszania z ziemią i przykrycia resztek pożniwnych pług może zostać doposażony w komplet przedpłużków. Ustalenie optymalnej pozycji ich pracy umożliwia wielostopniowa regulacja skokowa. Położenie przedpłużków zmieniamy w prosty sposób za pomocą śruby regulacyjnej, którą blokujemy położenie przedpłużka. Każdy przedpłużek posiada uniwersalne i popularne zabezpieczenie przeciążeniowe w postaci śruby zrywalnej. Każdy pojedynczy uchwyt przedpłużka montowany jest do kieszeni korpusu głównego co gwarantuje, że geometria pracy przedpłużka będzie tożsama z charakterystyką pracy korpusu, na którym jest zamontowany. Przedpłużki szczególnie dobrze sprawdzają się w pracy na ścierniskach kukurydzianych. Gdy użytkownik uzna, iż satysfakcjonujący efekt pracy daje zastosowanie listew ścinających szybko może zdemontować przedpłużki i wrócić do poprzedniej konfiguracji.
KRÓJ TALERZOWY
Talerze karbowane o średnicy 500 mm zarówno dla modeli z zabezpieczeniem śrubowym jak i resorowym poprawiają wydatnie efekt wizualny pracy pługa. Odcinając skibę od calizny kroje talerzowe warunkują najdokładniejsze odwrócenie skiby pozostawiając czystą bruzdę o gładkich ścianach. Również w wyniku działania krojów zwiększony jest efekt przykrycia resztek pożniwnych. Jak każdy element roboczy również kroje zabezpieczone są przed narażeniem na uszkodzenie w ciężkich warunkach glebowych. W tym przypadku rolę bezpiecznika stanowi sprężyna z regulowaną siłą docisku. Natomiast w uzyskaniu optymalnej pozycji roboczej kroju talerzowego pomagają zębate kostki regulacyjne.