HYDRA 3 KOSIARKO-ROZDRABNIACZ

Mulczer wirnikowy Hydra 3 utrzymuje jak największą jakość w pielęgnacji traw, rozdrabnianiu resztek pożniwnych i przygotowaniu łoża siewnego. Dokładne rozdrobnienia resztki po kukurydzy skutkuje wyniszczeniem larw omacnicy co skutkuje oszczędnością w jej chemicznej likwidacji.

Przeznaczenie

Mulczer wirnikowy zaprojektowany został do najcięższych i najbardziej wymagających warunków. Za zadanie ma utrzymywać jak największą jakość w pielęgnacji traw, rozdrabnianiu resztek pożniwnych i przygotowaniu łoża siewnego. Hydra 3 to również oszczędności ekonomiczne, dzięki możliwości pozostawienia wyższego ścierniska maszyny żniwne mogą pracować szybciej przy mniejszym zużyciu paliwa gdyż młocarnia ma mniej materiału do obróbki i może pracować z wyższą prędkością. Dokładne rozdrobnienie resztek po kukurydzy skutkuje wyniszczeniem larw omacnicy co skutkuje oszczędnością w jej chemicznej likwidacji.

Konstrukcja

Maszyna wykonana została ze stali wysokogatunkowych, sztywna i solidna rama zaprojektowana do ekstremalnych warunków pracy sprosta każdym wyzwaniom. Całość cechuje technologia clean umożliwiająca spływanie wody po maszynie oraz brak zbędnych zakamarków od spodu.

Elementy robocze

Mulczer standardowo wyposażony został w jeden nóż stały na rotor, który opcjonalnie można rozszerzyć o drugi nóż lub zamiast noży zamontować łańcuchy tnące. Całość napędza wałek WOM o maksymalnej prędkości 1000 obr/min. Noże można dowolnie konfigurować w zależności od zapotrzebowania (koszenie lub mulczowanie). Maszyna posiada deflektory rozrzutu, podwójne ekrany z łancuchów ogniowych,   a każdy z rotorów chroniony jest osłoną ze stali trudnościeralnej co pozwala na pracę w bardzo niskim położeniu.