FRONT HARROW BRONA NA PRZEDNI TUZ TYP-BTF

FRONT HARROW to wyposażona w talerze brona na sztywnej ramie zaczepiana na przedni TUZ ciągnika, dostępna w szerokościach roboczych od 2,5 m, do 3 m.

Mocna rama zapewnia stabilność i wytrzymałość maszyny a talerze umiejscowione pod optymalnym kątem zapewniają doskonałą jakość mieszania resztek pożniwnych z glebą.

Dzięki zawieszeniu z przodu ciągnika, jednocześnie tylny tuz może być wykorzystywany do innych zastosowań.

Odległość między przednimi i tylnymi rzędami talerzy wynosi 90 centymetrów.

Konstrukcja maszyny wykonana została wyłącznie z materiałów wysokogatunkowych co gwarantuje solidność i długoletnie użytkowanie.

Jej kompaktowość pozwala na pracę z większością ciągników dostępnych w średnich gospodarstwach.

Brona wyposażona jest dwa rzędy talerzy o średnicy ø510 z grubym wycięciem. Grube wycięcia świetnie sobie radzą z większą ilością resztek pożniwnych, gdyż dzięki głębszym nacięciom mocniej penetrują glebę.

Talerze zamontowane zostały pod odpowiednim kątem względem płaszczyzny pionowej i kierunku jazdy. Zastosowany kąt natarcia znacząco zwiększa efektywność penetracji gleby oraz dokładnie miesza resztki pożniwne.

Ramiona talerzy zabezpieczone są segmentami gumowymi 35×180 o wysokiej jakości i długiej żywotności. Amortyzują wszystkie wstrząsy powstające podczas pracy maszyny, która może pracować nawet w trudnych i ciężkich warunkach.

Brona standardowo wyposażona została w piasty bezobsługowe, dzięki czemu można wyeliminować konieczność ich konserwacji co przekłada się na oszczędność czasu i skupieniu się na pracy.

W środku piasty znajdują się łożyska identyczne jakie stosuje się w motoryzacji a całość zabezpiecza potrójne uszczelnienie kasetowe.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas transportu talerze skrajne składane są do góry, aby uzyskać pełną szerokość roboczą należy je rozłożyć. Dodatkowo talerze posiadają niezależną regulację głębokości