MULTIPACK DRIVE AGREGAT TALERZOWY PÓŁZAWIESZANY

MULTIPACK drive to agregat na ramie półzawieszanej sztywnej, zaczepiany na tylny TUZ ciągnika, dostępny w szerokościach roboczych od 2,5 m, do 4 m. Maszyna za zadanie ma przygotować łoże siewne, skonsolidować glebę a dzięki możliwości zamontowania siewnika, wysiewać równomiernie nasiona. Dzięki temu połączeniu nasiona wschodzą równomiernie na całym polu.

Odległość między przednimi i tylnymi rzędami talerzy wynosi 90 centymetrów.

Konstrukcja maszyny wykonana została wyłącznie z materiałów wysokogatunkowych co gwarantuje solidność i długoletnie użytkowanie. Zastosowanie konstrukcji półzawieszanej pozwala na pracę z ciągnikami o mniejszej masie oraz spada zapotrzebowanie na moc.

Wzmocniony hydropak zapewnia zwiększony wydźwig a zastosowane dwa siłowniki dają dużo większą stabilizację w transporcie jak również w prowadzeniu siewnika po polu.  Za bezpieczeństwo podczas transportu odpowiada zastosowane mechaniczne zabezpieczenie. Specjalna budowa hydropaku umożliwia duży zakres regulacji co pozwala na dostosowanie go do siewników wielu producentów.

Agregat wyposażony jest dwa rzędy talerzy o średnicy ø510/560 z drobnym lub grubym wycięciem. Drobne wycięcia intensywnie uprawiają glebę nawet przy małej głębokości roboczej za to grubsze wycięcia w tym samym czasie bardziej sobie poradzą z większą ilością resztek pożniwnych, gdyż dzięki głębszym nacięciom mocniej penetrują glebę. Talerze zamontowane zostały pod odpowiednim kątem względem płaszczyzny pionowej i kierunku jazdy. Zastosowany kąt natarcia znacząco zwiększa efektywność penetracji gleby oraz dokładnie miesza resztki pożniwne.

Ramiona talerzy zabezpieczone są segmentami gumowymi 35×180 o wysokiej jakości i długiej żywotności. Amortyzują wszystkie wstrząsy powstające podczas pracy maszyny, która może pracować nawet w trudnych i ciężkich warunkach

Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas transportu talerze skrajne składane są do góry, aby uzyskać pełną szerokość roboczą należy je rozłożyć. Dodatkowo talerze posiadają niezależną regulację głębokości.

Agregat może być bez problemu połączony z kultywatorem JUMPER który jest również dostępny w naszej ofercie. Kombinacja ta pozwala jeszcze lepiej doprawić glebę.

Zastosowany wał o rozmiarze 185/65×15 na płaskich kołach w jodełkę z kwadratowym balonem w rozstawie czterech sztuk na metr bieżący, optymalnie zagęszcza spulchnioną glebę co odwdzięcza się równomiernymi wschodami. Drugą funkcją wału jest transport agregatu.