DYNAMIC PRO GRUBER KULTYWATOR DŁUTOWY ZAWIESZANY TYP-ABP

DYNAMIC PRO to kultywator na sztywnej ramie zaczepiany na tylny TUZ ciągnika, dostępny w szerokościach roboczych 2,5 m, 3,0 m, oraz 3,6 m.

Wyposażony został w słupice robocze rozmieszczone na trzech rzędach o optymalnym rozstawie i dużej przestrzeni pod ramą co pozwala na doskonałe spulchnianie gleby i mieszanie resztek, gdyż gleba podcinana jest na całej szerokości maszyny.

W kultywatorze zastosowano słupice renomowanych marek takich jak Delta Flex, Kongskilde oraz Horsch, które należy dobrać do własnych warunków oraz preferencji. Wszystkie te słupice gwarantują doskonałe wyniki przy długim użytkowaniu.

Słupice można wyposażyć w dwie wersje zabezpieczenia odpowiedniego dla każdego wyzwania.

Zabezpieczenie podwójne sprężynowe pozwala na bardzo dużą wytrzymałość oszczędzając czas i pieniądze, dzięki skutecznej ochronie przeciw kamieniom wykonując uniki w przypadku przeciążenia i szybkiego powrotu w glebę. Dodatkowo każda grządziel jest indywidualnie przykręcana do ramy na cybanty chroniąc ramę przy mocnych uderzeniach w przeszkody.

Zabezpieczenie mechaniczne zrywalne przy którym podczas napotkania przeszkody następuje ścięcie śruby zabezpieczającej chroniąc elementy robocze, aby kontynuować pracę należy śrubę wymienić na nową. Zabezpieczenie zrywalne charakteryzuje się niższą wagą maszyny niż w przypadku innego zabezpieczenia.

Za dodatkowe wyrównanie gleby odpowiadają talerze wyrównujące montowane na amortyzatorze gumowym oraz piastach bezobsługowych. Dzięki zamontowaniu do ramy wału uprawowego podczas zmiany głębokości pracy nie wymagają indywidualnego dopasowania wysokości.