RAPTOR AGREGAT PODORYWKOWY TYP-AP

RAPTOR to agregat na sztywnej ramie zaczepiany na tylny TUZ ciągnika, dostępny w szerokościach roboczych od 1,8 m do 3,8 m.

Gruber dzięki swej konstrukcji pozwala na płytką jak i głębszą uprawę gleby. Szerokie podcinacze boczne oraz wysoki prześwit pod ramą pozwalają na wydajne podcinanie oraz mieszanie resztek pożniwnych, a talerze znajdujące się za słupicami oraz wał pozostawiają idealnie wyrównaną powierzchnię pola.

W agregacie zastosowano elementy robocze renomowanych marek takich jak Delta Flex oraz Lemken, które należy dobrać do własnych warunków oraz preferencji. Wszystkie te elementy gwarantują doskonałe wyniki przy długim użytkowaniu.

Słupice można wyposażyć w trzy wersje zabezpieczenia odpowiedniego dla każdego wyzwania.

Zabezpieczenie mechaniczne zrywalne (ZZ) przy którym podczas napotkania przeszkody następuje ścięcie śruby zabezpieczającej chroniąc elementy robocze, aby kontynuować pracę należy śrubę wymienić na nową. Zabezpieczenie zrywalne charakteryzuje się niższą wagą maszyny niż w przypadku innego zabezpieczenia.

Zabezpieczenie podwójne sprężynowe (ZNS) pozwala na bardzo dużą wytrzymałość oszczędzając czas i pieniądze, dzięki skutecznej ochronie przeciw kamieniom wykonując uniki w przypadku przeciążenia i szybkiego powrotu w glebę. Dodatkowo każda grządziel jest indywidualnie przykręcana do ramy na cybanty chroniąc ramę przy mocnych uderzeniach w przeszkody.

Zabezpieczenie spiralne (ZN) jest to tańsza alternatywa dla zabezpieczenia sprężynowego, wykonane zostało ze stali sprężynowej co pozwala na odchylanie przy trafieniu na przeszkodę.

Na belce przed wałem doprawiającym zamontowane zostały talerze, które za zadanie mają wyrównać powierzchnię gleby, co jest jednym z podstawowych warunków jej prawidłowego ugniecenia. Dodatkowo wysokość talerzy można regulować względem elementów roboczych, co jest ważne w przypadku wysokiego ścierniska.