JUMPER KULTYWATOR DŁUTOWY BEZORKOWO – PODORYWKOWY TYP-KBP

JUMPER to kultywator na sztywnej ramie zaczepiany na tylny TUZ ciągnika, dostępny w szerokościach roboczych od 2,5 m do 4,0 m.

Przeznaczony jest do uprawy i doprawiania roli wszystkich typów gleb. Za podstawowe zadanie ma wykonywanie podorywek do 15 cm. z podcinaczami oraz głębokiego spulchniania gleby do 30 cm. bez podcinaczy.

W kultywatorze zastosowano słupice renomowanych marek takich jak Delta Flex oraz Horsch, które należy dobrać do własnych warunków oraz preferencji. Wszystkie te słupice gwarantują doskonałe wyniki przy długim użytkowaniu

Słupice można wyposażyć w dwie wersje zabezpieczenia odpowiedniego dla każdego wyzwania.

Zabezpieczenie podwójne sprężynowe pozwala na bardzo dużą wytrzymałość oszczędzając czas i pieniądze, dzięki skutecznej ochronie przeciw kamieniom wykonując uniki w przypadku przeciążenia i szybkiego powrotu w glebę. Dodatkowo każda grządziel jest indywidualnie przykręcana do ramy na cybanty chroniąc ramę przy mocnych uderzeniach w przeszkody.

Zabezpieczenie mechaniczne zrywalne przy którym podczas napotkania przeszkody następuje ścięcie śruby zabezpieczającej chroniąc elementy robocze, aby kontynuować pracę należy śrubę wymienić na nową. Zabezpieczenie zrywalne charakteryzuje się niższą wagą maszyny niż w przypadku innego zabezpieczenia.

Kultywator może intensywnie mieszać resztki pożniwne pracując do 15 cm. lub przy demontażu podcinaczy bocznych głęboko uprawiać glebę do 30 cm.

Kultywator przystosowany jest do konfigurowania go z maszyną uprawową taką jak: brona talerzowa, agregat podorywkowy lub agregat uprawowy. W tym celu w tylnej części zostały zamontowane sprzęgi z hakami kategorii 2 z hydrauliczną regulacją wysokości.

Wszystkie elementy ruchome zostały wyposażone w bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe niemieckiej firmy IGUS. Znacząco wydłuża to pracę podzespołów oraz wpływa na komfort użytkowania.