VIBROFLEX KULTYWATOR UPRAWOWO-ŚCIERNISKOWY TYP-KUSH

VIBROFLEX to kultywator na ramie rozkładanej za pomocą siłowników hydraulicznych, dostępny w szerokościach roboczych 4,0 m,5,0 m. oraz 6,0 m.

Maszyna ta to specjalista w uprawie płytkiej i średnio głębokiej. Kultywator charakteryzuje się szeroką uniwersalnością w zastosowaniu m.in. w pierwszych uprawach po żniwach co odpowiednio napowietrza glebę, w spulchnianiu po orce i przygotowaniu do siewu, w uprawie poplonów, w mieszaniu obornika z glebą itp.

Głównym argumentem który pozwala uzyskać znakomite efekty jest odpowiednia konstrukcja. Kultywator dzięki 4-belkowej i odpowiednio skróconej budowie zapewnia dużą przepustowość co przekłada się na intensywne mieszanie resztek pożniwnych. Konstrukcję cechuje również wykonanie z wytrzymałej stali konstrukcyjnej, malowania wszystkich elementów proszkowo oraz zastosowaniu wyłącznie markowych komponentów

Kultywator jest w stanie sprostać każdym wyzwaniom przygotowania gleby, a zastosowanie podzespołów renomowanych marek jest gwarantem niezawodności. Na belkach umieszczono sprężyste zęby z redliczkami, które wibrują z odpowiednią częstotliwością dzięki czemu na powierzchni pola pozostają większe agregaty glebowe a drobniejsze opadają. Uprawa taka zapewnia dobry kontakt nasion z glebą oraz uodpornienie powierzchni na warunki pogodowe. Redliczki znacząco cofnięte względem belki zapewniają doskonałą ochronę przed skutkami kontaktu z kamieniami oraz długą żywotność. Zęby można wyposażyć w dwa rodzaje redlic. Redlice proste dedykowane do przygotowania gleby przed zasiewem które idealnie ją wymieszają oraz redlice typu gęsiostopka znakomicie sprawdzające się w uprawie ściernisk, które podcinają korzenie chwastów, wyciągają na powierzchnię gdzie usychają co skutecznie je eliminuje.

Maszyna wyposażona w włókę jeszcze intesywniej uprawia glębę, rozbija grudy oraz wyrównuje powierzchnię. Za sterowanie włóką odpowiada układ hydrauliczny, dzięki czemu możemy ją swobodnie kontrolować z kabiny ciągnika.

Wszystkie elementy ruchome zostały wyposażone w bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe niemieckiej firmy IGUS. Znacząco wydłuża to pracę podzespołów oraz wpływa na komfort użytkowania.