EXPRES BRONA TALERZOWA TYP-BTE

EXPRES to połączenie wysokiej prędkości płytkiej uprawy z efektywnym zagęszczaniem dzięki zastosowaniu sprężyn wibrujących. Brona swoje zastosowanie znajdzie na glebach średnich i ciężkich, gdzie idealnie kopiuje powierzchnię intensywnie mieszając resztki pożniwne.

Odległość między przednimi i tylnymi rzędami talerzy wynosi 100 centymetrów.

Konstrukcja maszyny wykonana została wyłącznie z materiałów wysokogatunkowych co gwarantuje solidność i długoletnie użytkowanie. Jej kompaktowość pozwala na pracę z większością ciągników dostępnych w średnich gospodarstwach.

Brona wyposażona jest dwa rzędy talerzy o średnicy ø560 z drobnym lub grubym wycięciem. Drobne wycięcia intensywnie uprawiają glebę nawet przy małej głębokości roboczej za to grubsze wycięcia w tym samym czasie bardziej sobie poradzą z większą ilością resztek pożniwnych, gdyż dzięki głębszym nacięciom mocniej penetrują glebę. Talerze zamontowane zostały pod odpowiednim kątem względem płaszczyzny pionowej i kierunku jazdy. Zastosowany kąt natarcia znacząco zwiększa efektywność penetracji gleby oraz dokładnie miesza resztki pożniwne.

Ramiona talerzy zabezpieczone są segmentami gumowymi 35×180 o wysokiej jakości i długiej żywotności. Amortyzują wszystkie wstrząsy powstające podczas pracy maszyny, która może pracować nawet w trudnych i ciężkich warunkach.

Brona standardowo wyposażona została w piasty bezobsługowe, dzięki czemu można wyeliminować konieczność ich konserwacji co przekłada się na oszczędność czasu i skupieniu się na pracy. W środku piasty znajdują się łożyska identyczne jakie stosuje się w motoryzacji a całość zabezpiecza potrójne uszczelnienie kasetowe.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas transportu talerze skrajne składane są do góry, aby uzyskać pełną szerokość roboczą należy je rozłożyć.

Dzięki zastosowaniu w bronie przesuwu bocznego, rzędy talerzy można dostosować do okoliczności i warunków. Jeżeli na całej powierzchni podłoże jest niedostatecznie podcięte efekt ten wyeliminujemy poprzez przestawienie rzędu talerzy za pomocą układu przesuwu na siłowniku hydraulicznym co pozwala na szybką i wygodną zmianę a zastosowana w układzie skala daje pełną kontrolę przesunięcia.

Wszystkie elementy ruchome zostały wyposażone w bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe niemieckiej firmy IGUS. Znacząco wydłuża to pracę podzespołów oraz wpływa na komfort użytkowania.