LONG BRONA TALERZOWA LONG TYP-BTH PZ

FRONT HARROW to wyposażona w talerze brona na sztywnej ramie zaczepiana na przedni TUZ ciągnika, dostępna w szerokościach roboczych od 2,5 m, do 3 m.

Mocna rama zapewnia stabilność i wytrzymałość maszyny a talerze umiejscowione pod optymalnym kątem zapewniają doskonałą jakość mieszania resztek pożniwnych z glebą.

Dzięki zawieszeniu z przodu ciągnika, jednocześnie tylny tuz może być wykorzystywany do innych zastosowań.

Odległość między przednimi i tylnymi rzędami talerzy wynosi 90 centymetrów.

Brona wyposażona jest dwa rzędy talerzy o średnicy ø560/610 z drobnym lub grubym wycięciem. Drobne wycięcia intensywnie uprawiają glebę nawet przy małej głębokości roboczej za to grubsze wycięcia w tym samym czasie bardziej sobie poradzą z większą ilością resztek pożniwnych, gdyż dzięki głębszym nacięciom mocniej penetrują glebę.

Ramiona talerzy zabezpieczone są segmentami gumowymi o wysokiej jakości i długiej żywotności. Amortyzują wszystkie wstrząsy powstające podczas pracy maszyny, która może pracować nawet w trudnych i ciężkich warunkach.

Brona może być wyposażona w piasty z łożyskami stożkowymi dającymi możliwość kasowania luzu 30206 z punktami smarownymi lub w piasty bezobsługowe, które eliminują potrzebę ich konserwacji.

Wszystkie elementy ruchome zostały wyposażone w bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe niemieckiej firmy IGUS. Znacząco wydłuża to pracę podzespołów oraz wpływa na komfort użytkowania.