BARREL WAŁ ŁĄKOWY TYP-WŁ

BARREL to wał na ramie sztywnej, dostępny w szerokościach roboczych 2,5 m, oraz 2,7 m. Pielęgnacja oraz uprawa łąk i pastwisk, boisk piłkarskich, pól golfowych, zakładanie i produkcja trawników. Stosowanie wału łąkowego, ma na celu likwidację wszelkich nierówności, zwiększa podsiąkanie wody, usunięcie pozimowych spękań w strukturze gleby. Wspomaga rozwój pożytecznej mikroflory glebowej oraz przyspiesza rozkład materii organicznej

Maszyna skonstruowana została z myślą o intensywnym użytkowaniu w najtrudniejszych warunkach, zastosowano więc niezwykle mocną ramę odporną na wstrząsy i drgania co znacząco wydłuża żywotność wału. Standardowo przystosowana została do zaczepu podwozia z osią niehamowaną lub hamowaną.

Zastosowane w wale wyoblone brzegi zapobiegają zrywaniu trawy. Wał dostępny w dwóch średnicach ø1016 oraz ø1220 i grubości 12 mm. Wewnątrz znajdują się ściany grodziowe-przelewowe dzięki czemu ciężar wału można regulować napełniając go wodą. Całość scala jednolita oś przez cały wał z łożyskami UCF 216.

Wszystkie elementy ruchome zostały wyposażone w bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe niemieckiej firmy IGUS. Znacząco wydłuża to pracę podzespołów oraz wpływa na komfort użytkowania.