MAXIMUS WAŁ POSIEWNY TYP-WUP-PZH

MAXIMUS to wał uprawowy ciągniony na ramie rozkładanej za pomocą siłowników hydraulicznych, dostępny w szerokościach roboczych od 4,5 m. do 7,2 m. Wał posiewny to idealne rozwiązanie do zagęszczania wierzchniej warstwy gleby bezpośrednio po orce, przed siewem lub po siewie oraz tworzenia jej gruzełkowatej struktury. Za główne zadanie ma kruszenie brył i ugniatanie gleby pozostawiając równocześnie lekko spulchnioną jej powierzchnię. Swoje szczególne zastosowanie odnajdzie na glebach zwięzłych, ilastych gdzie znakomicie rozdrabniają wyorane skiby i grudy.

Maximus to potężny wał wagi ciężkiej. Dzięki solidnej konstrukcji,  kładzącej duży nacisk na każdy metr szerokości pozwala na intensywne użytkowanie w najtrudniejszych warunkach i konsolidację gleb ciężkich. Maszyna podzielona została na trzy sekcje, które pracując na przegubach niezależnie kopiują teren.

Zastosowane pierścienie dzięki ostrym krawędziom i znacznej masie tną glebę, rozbijają bryły co zapewnia skuteczny transport wody potrzebny wysiewanym roślinom. Niezależny układ pierścieni powoduje że wał kręci się w każdych warunkach, a niewielka odległość od siebie doskonale utrzymuje maszynę na glebach zarówno lekkich, jak i ciężkich.

Opcjonalnie wał można doposażyć w włókę regulowaną za pomocą siłowników hydraulicznych, która rozbija bryły i pozwala jeszcze skuteczniej wyrównać powierzchnie pola.

Wszystkie elementy ruchome zostały wyposażone w bezsmarowe polimerowe łożyska ślizgowe niemieckiej firmy IGUS. Znacząco wydłuża to pracę podzespołów oraz wpływa na komfort użytkowania.