SPRINTER GŁĘBOSZ TYP-GR-ZNR

Rama została zaprojektowana w literę V z grubościennego bardzo wytrzymałego profilu, aby mogła sobie poradzić ze wszystkimi niespodziankami na polu oraz charakteryzowała się stabilnością i rozpraszała naprężenia mechaniczne w trakcie pracy.

Zęby proste o grubości 30 mm wzmocnione dodatkowo płaskownikiem ze stali twardo ścieralnej. Dłuta wykonane zostały ze stali HARDOX. Zęby dodatkowo można wyposażyć w kule drenarskie.

Głębosz wyposażony został w zabezpieczenie resorowe składające się ze stalowych piór, które skutecznie pozwalają na wychylenie grządzieli i szybki powrót do zadanej głębokości. Siłę oporu można regulować dokładając dodatkowe pióra. Zabezpieczenie to rekomendowane jest na gleby z dużą ilością przeszkód.

Maszynę opcjonalnie wyposażyć można w podwójne wały mulczujące posiadające specjalne rozłożenie kolców, które uzupełniają się co daje efekt samooczyszczania. Rozwiązanie to pozwala na pracę w najcięższych warunkach bez blokowania. Wały mulczujące służą do wymieszania wierzchniej warstwy gleby z resztkami roślinnymi oraz rozbicia brył, zostaną one rozdrobnione przez pierwszy wał natomiast drugi rozbija pozostałe grudy. Głębosz może również pracować bez wałów.

Głębosz opcjonalnie można wyposażyć w grządziele typu Michel.