Agregat uprawowo-siewny

Agregat uprawowo-siewny

Agregaty uprawowo-siewne przeznaczone są do przygotowania wszystkich rodzajów gleb pod siew. Zadaniem agregatów jest spulchnianie i wyrównywanie wierzchniej warstwy gleby, rozbijanie i kruszenie brył zaskorupiałej powierzchni pola, oraz ugniatanie podłoża dla lepszego podsiąkania wód gruntowych. Zapewnia to optymalną warstwową strukturę gleby, umożliwiającą swobodne przenikanie powietrza, wody i ciepła od góry oraz podsiąkanie wód gruntowych od dołu, do układów korzennych roślin. Agregaty służą również do wyciągania chwastów rozłogowych, niszczenia chwastów nasiennych, spulchniania ściernisk i przygotowania roli do siewu po wykonanej orce lub głęboszowaniu. Mają również zastosowanie do mieszania nawozów z glebą i innych prac związanych z uprawą roli. Stosowanie agregatu precyzyjnie przygotowuje glebę pod siew, co powoduje równomierny wzrost nasion.

 

Agregaty uprawowe składają się z dwóch członów: z brony wyposażonej w zęby ostre i redlicowe oraz z dwóch wałów, z których jeden ma struny prawo-, a drugi lewoskrętne. Wały strunowe osadzone są w ramach na łożyskach.

W tylnej części agregatu znajdują się dwa siłowniki do zawieszenia siewnika.

Do budowy ramy wykorzystano kształtowniki, natomiast wał strunowy wykonany jest z płaskowników lub rur grubościennych.

Agregat posiada:

  • dwa rzędy zębów sprężynowych z płynną regulacją głębokości
  • wał przedni ułożyskowany o średnicy 350 mm
  • wał tylni uzębiony o średnicy 350 mm
  • wydźwiga hydrauliczny do siewnika
  • automatyczną belkę zaczepową

Wał tylny:

  • tradycyjny wał strunowy 350 mm z płaskownika o grubości 8 mm
  • wał strunowy 350 mm z 8 rur grubościennych o średnicy 350 mm
  • wał rurowy pełny (Packer)

Produkujemy agregaty uprawowo-siewne o szerokości 2,5 m, 2,7 m, 3,0 m oraz 4 m (na zamówienie).

Dane techniczne

Parametry techniczne jm
Szerokość robocza mb 2,5 2,7 3,0 4,0
Liczba zębów szt. 18 20 22 30
Waga kg 550 580 620 800
Wydajność ha/h 1,6-2,1 1,8-2,6 2,0-3,0 2,1-3,2
Średnica wału strunowego mm 350 350 350 350
Zapotrzebowanie mocy KM 60-80 70-90 80-100 120-150

Do produkcji użyto wysokogatunkowych materiałów oraz podzespołów najwyższej jakości. Pozwoliło to zoptymalizować masę i gabaryty agregatu, przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości, co zapewnia właściwe wykorzystanie mocy ciągnika.

W rezultacie powstały agregaty spełniające wysokie wymagania rozwijającego sie rolnictwa, zadowalające najbardziej wymagających klientów.

Konstrukcja ta jest trwała i niezawodna w działaniu, oraz prosta w obsłudze.

Producent zapewnia obsługę gwarancyjną przez okres 12 miesięcy od daty sprzedaży, przy użytkowaniu zgodnym z przeznaczeniem, w warunkach eksploatacyjnych określonych w instrukcji obsługi. Uprawnienia gwarancyjne są realizowane po przedstawieniu ważnej gwarancji.