PS-1/2S

Platforma sadownicza na jedną paletę PS-1/2S

 

Platformy sadownicze umożliwiają transport skrzyniopalet, palet, a także podwyższenie w trakcie zbioru owoców z górnych partii drzew. W trakcie pracy ciągnij pozostaje wyłączony, a osoby zbierające owoce, bez schodzenia na ziemię, poruszają się po jednolitym podeście stworzonym z kilku platform. Dzięki możliwości zwozu owoców z sadu, unikniesz pozostawienia pełnych skrzyń w międzyrzędach, dzięki czemu praca przebiegnie szybciej.

Platforma może być także wykorzystywana przy cięciu gałęzi. Łącząc platformy, można uzyskać podest o długości nawet do 20 m. Jednorazowo na takim dystansie przytniesz gałęzie w sadzie. Potem wystarczy przestawić zestaw i kontynuować pracę. W trakcie pracy ciągnik pozostaje wyłączony, przez co nie emituje uciążliwego hałasu. Przy takiej metodzie pracy wystarczy 1 osoba.

Urządzenia idealnie nadają się do nowoczesnych sadów z rozstawami rzędów od 3 do 3.5 m, w których owoce znajdują się zazwyczaj na wysokości do ok. 3.2 m. Jest możliwe łączenie ze sobą platform z wózkami sadowniczymi, co umożliwia zbiór owoców z góry i z dołu w trakcie jednego przejazdu. Wyposażone w grubą podłogę z ryflowanej blachy oraz składane podesty robocze i barierki.

 

Parametry:

Platforma dwuosiowa, 4- kołowa

Koła 16 x 6.5 - 8, 10 PR

Dopuszczalna ładowność: 600 kg

Maksymalna ilość osób podczas zbioru: 2 osoby lub 200 kg

Podłoga pokryta ryflowaną blachą aluminiową o grubości 3mm

Zaczep kulowy KNOTT KQ14A 1400 kg

Składane podesty robocze oraz barierki

Możliwość łączenia z wózkami jednopaletowymi

 

Wymiary:

Platforma rozłożona: 319x 197x 200 cm

Platforma złożona: 319x 137 cm/ 154x 218 cm

Podest roboczy: 220x 167 cm

Położenie podestu roboczego: 99 cm

Prześwit: 18.5 cm

Masa własna: 450 kg

Maksymalna prędkość transportowa: 15 km/h