ATR

Szeroka kosiarka czołowa!

Po pojawieniu się na rynku, w połowie lat 80, kosiarki TR (w tym DTH3) bardzo szybko zdobyły wysoką pozycję wśród profesjonalnych odbiorców. Bardzo sprawne podczas koszenia większości terenów zielonych o średniej powierzchni, są one również wysoko oceniane z uwagi na doskonałą wydajność przy uprawie pastwisk. Ich układ rotorów umożliwia koszenie w miejscach porośniętych nawet bardzo gęstymi niedojadami, bez szkody dla płynności pracy. ATR to czołowa wersja kosiarki TR. Jest ona podłączona za pomocą środkowej belki ciągnącej maszynę zaczepioną z przodu. W ten sposób jest ona bardzo zwrotna i zachowuje zalety zaczepu luźnego dzięki dwóm sprężynom na obudowie. Taka konfiguracja umożliwia skoszenie trawy, zanim przejadą po niej koła ciągnika. Jest ona zalecana również osobom, które chciałyby używać równocześnie drugiego typu maszyny z tyłu ciągnika, by maksymalnie wykorzystać czas pracy.

Cięcie dobrej jakości

Aby wykonać cięcie dobrej jakości, JOSKIN opracował luźne, ruchome i samochowające noże, które cofają się w zetknięciu z trudniejszą przeszkodą. Takie rozwiązanie techniczne oszczędza napęd i zapewnia ciągnikowi maksymalne zabezpieczenie przeciwko wstrząsom. Obudowa kosiarek ATR ma taką konstrukcję, by maksymalnie zwiększyć efekt wirowania powstały w wyniku ruchu obrotowego noży. W ten sposób rośliny są z dużą siłą zasysane do góry i utrzymywane w obszarze działania noży, nawet gdy jest wilgotno. Drobno pocięta trawa jest równomiernie rozrzucana za pomocą deflektorów znajdujących się na obudowie.

W przypadku większych powierzchni, połączenie tylnej kosiarki podwójnej TRT i kosiarki przedniej ATR zapewnia koszenie w rozmiarze XXL (ponad 7,50 m szerokości).

Doskonałe kopiowanie trenu

Podobnie jak inne modele z tyłu ciągnika, kosiarka czołowa ATR jest wyposażona w układ zaczepu luźnego umożliwiający doskonałe dostosowanie do ukształtowania terenu, a zatem pracę z maksymalną precyzją. Można ją łatwo zaczepić do ciągnika za pomocą urządzenia „Accord” (trójkątny zaczep od strony ciągnika). Każda maszyna ATR jest również wyposażona w dwie płozy XXL zapewniające jej płynny przesuw, niezależnie od napotkanych nierówności. W ten sposób zapewniono poziome ustawienie przy koszeniu w każdych warunkach, bez ryzyka przypadkowego kontaktu noży z podłożem.

Regulowana wysokość cięcia

Ramy wszystkich maszyn tej serii mają 6-pozycyjny system regulacji wysokości cięcia, aby umożliwić dostosowanie koszenia do warunków występujących w poszczególnych okresach roku. W celu zapewnienia płynnej pracy, przewidziano duży odstęp między nożami i ramą, tak by umożliwić doskonały obieg powietrza optymalne mieszanie ciętej masy bez ryzyka zapychania czy przerw w pracy, by była ona płynna i efektywna.

Łatwa konserwacja

Wszystkie nasze kosiarki ATR mają antykorozyjną powłokę lakierniczą zapewniającą długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Prosty i przemyślany kształt ramy został specjalnie tak opracowany, aby nie dopuścić do jakichkolwiek zastoin wody na maszynie i w ten sposób ułatwić jej czyszczenie. Wystarczy raz przejechać myjką ciśnieniową, aby przywrócić maszynę do pierwotnego stanu.

Użytkowanie bezpieczne w 100%

Wszystkie obudowy kosiarek JOSKIN zawierają liczne zabezpieczenia (brak dostępu do noży w pozycji roboczej, system przeciw odrzutom, talerze zapobiegające tarciu ostrzy o twarde powierzchnie itd.) pozwalające operatorowi pracować w spokoju, koncentrując się wyłącznie na pracy.