DTH3

Szeroka kosiarka czołowa!

Po pojawieniu się na rynku, w połowie lat 80, kosiarki TR (w tym DTH3) bardzo szybko zdobyły wysoką pozycję wśród profesjonalnych odbiorców. Bardzo sprawne podczas koszenia większości terenów zielonych o średniej powierzchni, są one również wysoko oceniane z uwagi na doskonałą wydajność przy uprawie pastwisk. Ich układ rotorów umożliwia koszenie w miejscach porośniętych nawet bardzo gęstymi niedojadami, bez szkody dla płynności pracy. DTH3 to przestawna tylna wersja kosiarki TR. Ramię ze składaniem hydraulicznym umożliwia przestawienie kosiarki na prawą stronę z tyłu ciągnika (w standardzie). Takie ustawienie jest idealne, by nie rozjeżdżać niedojadów przed ich skoszeniem. Kosiarka ta również doskonale się sprawdza na terenach wymagających znacznego dokaszania na obrzeżach (skarpy itp.).

Cięcie dobrej jakości

Aby wykonać cięcie dobrej jakości, JOSKIN opracował luźne, ruchome i samochowające noże, które cofają się w zetknięciu z trudniejszą przeszkodą. Takie rozwiązanie techniczne oszczędza napęd i zapewnia ciągnikowi maksymalne zabezpieczenie przeciwko wstrząsom. Obudowa kosiarek DTH3 ma taką konstrukcję, by maksymalnie zwiększyć efekt wirowania powstały w wyniku ruchu obrotowego noży. W ten sposób rośliny są z dużą siłą zasysane do góry i utrzymywane w obszarze działania noży, nawet gdy jest wilgotno. Drobno pocięta trawa jest równomiernie rozrzucana za pomocą deflektorów znajdujących się na obudowie.

W połączeniu z kosiarką czołową ATR, DTH3 stanowi rozwiązanie do koszenia w zakresie XL do większych obszarów (szerokość koszenia 5,10 m).

Doskonałe kopiowanie trenu

Kosiarka przestawna DTH3 jest wyposażona w układ zaczepu luźnego umożliwiający doskonałe dostosowanie do ukształtowania terenu, a zatem pracę z maksymalną precyzją. Jest ona też wyposażona w dwie płozy XXL zapewniające płynny przesuw maszyny, niezależnie od napotkanych nierówności. W ten sposób zapewniono poziome ustawienie przy koszeniu w każdych warunkach, bez ryzyka przypadkowego kontaktu noży z podłożem. Przesunięte ustawienie modelu DTH3 zapobiega również zgniataniu trawy kołami ciągnika przed jej skoszeniem, dzięki czemu koszenie jest idealnie równe na całej szerokości.

Regulowana wysokość cięcia

Wszystkie ramy maszyn z serii DTH3 mają 6-pozycyjny system regulacji wysokości cięcia, aby umożliwić dostosowanie koszenia do warunków występujących w poszczególnych okresach roku. W celu zapewnienia płynnej pracy, przewidziano duży odstęp między nożami i ramą, tak by umożliwić doskonały obieg powietrza optymalne mieszanie ciętej masy bez ryzyka zapychania czy przerw w pracy, by była ona płynna i efektywna.

Łatwa konserwacja

Wszystkie nasze kosiarki DTH3 mają antykorozyjną powłokę lakierniczą zapewniającą długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Prosty i przemyślany kształt ramy został specjalnie tak opracowany, aby nie dopuścić do jakichkolwiek zastoin wody na maszynie i w ten sposób ułatwić jej czyszczenie. Wystarczy raz przejechać myjką ciśnieniową, aby przywrócić maszynę do pierwotnego stanu.

Użytkowanie bezpieczne w 100%

Wszystkie obudowy kosiarek JOSKIN zawierają liczne zabezpieczenia (brak dostępu do noży w pozycji roboczej, system przeciw odrzutom, talerze zapobiegające tarciu ostrzy o twarde powierzchnie itd.) pozwalające operatorowi pracować w spokoju, koncentrując się wyłącznie na pracy.