TR

Specjalistka od niedojadów

Po pojawieniu się na rynku w połowie lat 80, kosiarka TR bardzo szybko zdobyła wysoką pozycję wśród profesjonalnych odbiorców. Bardzo sprawna podczas koszenia większości terenów zielonych, jest również wysoko oceniana z uwagi na doskonałą wydajność przy uprawie pastwisk. Jej układ rotorów umożliwia koszenie w miejscach porośniętych nawet bardzo gęstymi niedojadami, bez szkody dla płynności pracy. Kosiarki marki JOSKIN są dostępne w pozycji tylnej (TR), czołowej (ATR) lub przestawnej (DTH) i bardzo dobrze dostosowują się do każdych warunków!

Cięcie dobrej jakości

Aby wykonać cięcie dobrej jakości, JOSKIN opracował luźne, ruchome i samochowające noże, które cofają się w zetknięciu z trudniejszą przeszkodą. Takie rozwiązanie techniczne oszczędza napęd i zapewnia ciągnikowi maksymalne zabezpieczenie przeciwko wstrząsom. Obudowa kosiarek TR ma taką konstrukcję, by maksymalnie zwiększyć efekt wirowania powstały w wyniku ruchu obrotowego noży. W ten sposób rośliny są z dużą siłą zasysane do góry i utrzymywane w obszarze działania noży, nawet gdy jest wilgotno. Drobno pocięta trawa jest równomiernie rozrzucana za pomocą deflektorów znajdujących się na obudowie.

Doskonałe kopiowanie trenu

Niezależnie od tego, czy są zaczepiane z przodu (ATR) czy z tyłu ciągnika, wszystkie nasze kosiarki są wyposażone w układ zaczepu luźnego umożliwiający doskonałe dostosowanie do ukształtowania terenu, a zatem pracę z maksymalną precyzją. Każda maszyna TR jest wyposażona w dwie płozy XXL zapewniające jej płynny przesuw, niezależnie od napotkanych nierówności. W ten sposób zapewniono poziome ustawienie przy koszeniu w każdych warunkach, bez ryzyka przypadkowego kontaktu noży z podłożem.

Regulowana wysokość cięcia

Ramy wszystkich maszyn z gamy mają 6-pozycyjny system regulacji wysokości cięcia, aby umożliwić dostosowanie koszenia do warunków występujących w poszczególnych okresach roku. W celu zapewnienia płynnej pracy, przewidziano duży odstęp między nożami i ramą, tak by umożliwić doskonały obieg powietrza optymalne mieszanie ciętej masy bez ryzyka zapychania czy przerw w pracy, by była ona płynna i efektywna.

Łatwa konserwacja

Wszystkie nasze kosiarki mają antykorozyjną powłokę lakierniczą zapewniającą długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Prosty i przemyślany kształt ramy został specjalnie tak opracowany, aby nie dopuścić do jakichkolwiek zastoin wody na maszynie i w ten sposób ułatwić jej czyszczenie. Wystarczy raz przejechać myjką ciśnieniową, aby przywrócić maszynę do pierwotnego stanu.

Użytkowanie bezpieczne w 100%

Wszystkie obudowy kosiarek JOSKIN zawierają liczne zabezpieczenia (brak dostępu do noży w pozycji roboczej, system przeciw odrzutom, talerze zapobiegające tarciu ostrzy o twarde powierzchnie itd.) pozwalające operatorowi pracować w spokoju, koncentrując się wyłącznie na pracy.