BEV

Lekka - Zwarta- Ekonomiczna

Model BEV powstał na bazie tradycyjnych rozdrabniarek rolniczych i przeznaczony jest do pielęgnacji niewielkich terenów zielonych różnego typu (parki, obiekty sportowe, łąki itp.). Cechując się doskonałym połączeniem lekkości, solidności i łatwości obsługi, jest znakomitym narzędziem dla odbiorców poszukujących niezawodnego produktu, dostosowanego do najmniejszych ciągników.

Cięcie dobrej jakości

Aby wykonać cięcie dobrej jakości, JOSKIN opracował luźne, ruchome i samochowające noże, które cofają się w zetknięciu z trudniejszą przeszkodą. Takie rozwiązanie techniczne oszczędza napęd i zapewnia ciągnikowi maksymalne zabezpieczenie przeciwko wstrząsom. Obudowa rozdrabniarek BEV ma taką konstrukcję, by maksymalnie zwiększyć efekt wirowania powstały w wyniku ruchu obrotowego noży. W ten sposób rośliny są z dużą siłą zasysane do góry i utrzymywane w obszarze działania noży, nawet gdy jest wilgotno. Drobno pocięta trawa jest równomiernie rozrzucana za pomocą deflektorów znajdujących się na obudowie.

Doskonałe profilowanie trenu

Rozdrabniarka zaczepiana z tyłu ciągnika jest wyposażona w układ zaczepu luźnego umożliwiający doskonałe dostosowanie do ukształtowania terenu, a zatem pracę z maksymalną precyzją. Każda maszyna BEV jest też wyposażona w dwie płozy XXL zapewniające jej płynny przesuw, niezależnie od napotkanych nierówności. W ten sposób zapewniono poziome ustawienie przy koszeniu w każdych warunkach, bez ryzyka przypadkowego kontaktu noży z podłożem.

Regulowana wysokość cięcia

Ramy wszystkich maszyn z gamy mają 8-pozycyjny system regulacji wysokości cięcia, aby umożliwić dostosowanie koszenia do warunków występujących w poszczególnych okresach roku. W celu zapewnienia płynnej pracy, przewidziano duży odstęp między nożami i ramą, tak by umożliwić doskonały obieg powietrza i optymalne mieszanie ciętej masy bez ryzyka zapychania czy przerw w pracy.

Łatwa konserwacja

Wszyscy nasze rozdrabniarki BEV mają antykorozyjną powłokę lakierniczą zapewniającą długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Prosty i przemyślany kształt ramy został specjalnie tak opracowany, aby nie dopuścić do jakichkolwiek zastoin wody na maszynie i w ten sposób ułatwić jej czyszczenie. Wystarczy raz przejechać myjką ciśnieniową, aby przywrócić maszynę do pierwotnego stanu.

Małe zapotrzebowanie na moc

Rozdrabniarki typu BEV zostały zaprojektowane do użytku z małymi ciągnikami. Wymagają one mocy w zakresie 12 - 60 KM. Pomimo tak niskiego zużycia energii i dzięki konstrukcji ich napędu, zamontowanego bezpośrednio na obudowie multiplikatora, efektywnie pracują, napędzając 3 luźne noże z prędkością 320 km/godz.