BJ

Uniwersalne i niezawodne

Model BJ ma solidną budowę i dużą rezerwę mocy umożliwiającą koszenie włóknistego materiału o dużej średnicy (do 30 mm). Proces poziomego, dobrze wentylowanego koszenia zapewnia równe cięcie na drobne źdźbła, ułatwiając również rozprowadzanie pozostałości na podłożu i ich szybszy rozkład. Maszyna jest bardzo wydajna na ugorach, z jednakowym powodzeniem sprawdza się także przy innej intensywnej pracy jak wykaszanie zarośli itp.

Inteligentna konstrukcja zapewniająca wysoką jakość cięcia

Aby wykonać cięcie dobrej jakości, JOSKIN opracował luźne, ruchome i samochowające noże, które cofają się w zetknięciu z trudniejszą przeszkodą. Takie rozwiązanie techniczne oszczędza napęd i zapewnia ciągnikowi maksymalne zabezpieczenie przeciwko wstrząsom. Rozdrabniarki BJ są wyposażone w 2 duże rotory uruchamiające 3 specjalne noże do rozdrabniania. Waga noży (> 2 kg) zapewnia dużą im bezwładność umożliwiającą skoszenie bardzo gęstej roślinności bez większego trudu. Wały napędowe są wyposażone w 4 gumowe amortyzatory w celu neutralizacji wstrząsów, drgań i wibracji powodowanych przez rotory. To poczwórne zabezpieczenie przeciw skręceniu sprawia, że przekładnia jest niezwykle wytrzymała i może dostosować się do ugoru każdego typu. Obudowa rozdrabniarek BJ ma taką konstrukcję, by maksymalnie zwiększyć efekt wirowania powstały w wyniku ruchu obrotowego noży. W ten sposób rośliny są z dużą siłą zasysane do góry i utrzymywane w obszarze działania noży, nawet gdy jest wilgotno. Drobno pocięta trawa jest równomiernie rozrzucana za pomocą deflektorów znajdujących się na obudowie

Doskonałe profilowanie trenu

W pozycji czołowej (ABJ) czy z tyłu ciągnika rozdrabniarka jest wyposażona w układ zaczepu luźnego umożliwiający doskonałe dostosowanie do ukształtowania terenu, a zatem pracę z maksymalną precyzją. Każda maszyna BJ jest też wyposażona w dwie płozy XXL zapewniające jej płynny przesuw, niezależnie od napotkanych nierówności. W ten sposób zapewniono poziome ustawienie przy koszeniu w każdych warunkach, bez ryzyka przypadkowego kontaktu noży z podłożem.

Regulowana wysokość cięcia

Ramy wszystkich maszyn z gamy mają 6-pozycyjny system regulacji wysokości cięcia, aby umożliwić dostosowanie koszenia do warunków występujących w poszczególnych okresach roku. W celu zapewnienia płynnej pracy, przewidziano duży odstęp między nożami i ramą, tak by zapewnić doskonały obieg powietrza i optymalne mieszanie ciętej masy bez ryzyka zapychania czy przerw w pracy.

Łatwa konserwacja

Wszyscy nasze rozdrabniarki BJ mają antykorozyjną powłokę lakierniczą zapewniającą długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Prosty i przemyślany kształt ramy został specjalnie tak opracowany, aby nie dopuścić do jakichkolwiek zastoin wody na maszynie i w ten sposób ułatwić jej czyszczenie. Wystarczy raz przejechać myjką ciśnieniową, aby przywrócić maszynę do pierwotnego stanu.

Użytkowanie bezpieczne w 100 %

Wszystkie obudowy kosiarek JOSKIN zawierają liczne zabezpieczenia (brak dostępu do noży w pozycji roboczej, system przeciw odrzutom, talerze zapobiegające tarciu ostrzy o twarde powierzchnie itd.) pozwalające operatorowi pracować w spokoju, koncentrując się wyłącznie na pracy.