BETIMAX R

Bezpieczny transport

BETIMAX R i RDS są zaprojektowane na tej samej ramie podstawowej. Dostępny w długości 5 m lub 6 m, tylko z jedną osią, BETIMAX R posiada tylną rampę załadowczą i stały dyszel. Skrzynia o wysokości 210 cm jest w całości malowana, a jej podłoga wykonana jest z antypoślizgowej blachy karbowanej. Rampa jest standardowo wyposażona w 2 sprężyny do łatwego podnoszenia.

Rampa załadunkowa

BETIMAX R jest wyposażony w rampę załadowczą i rozładowczą o bardzo zredukowanym kącie nachylenia, aby w jak największym stopniu uniknąć ryzyka zarówno dla bydła jak i dla operatora. W ten sam sposób stopnie dostępu do rampy, jak również pomiędzy rampą a skrzynią, są ograniczone do wysokości zaledwie kilku centymetrów. Drewno impregnowane i niskie listwy zapobiegają ślizganiu się i potknięciom bydła. Stalowa rama ocynkowana podtrzymuje urządzenie i gwarantuje stabilną i sztywną platformę załadunkową. Rampa jest seryjnie wyposażona w 2 sprężyny ułatwiające jej podnoszenie. Opcjonalnie dostępny jest siłownik hydrauliczny do pracy bez wysiłku.

Skrzynia jednokadłubowa

Ponadwymiarowe elementy wzdłużne ramy (180 x 100 mm) i płyty boczne o grubości 4 mm tworzą szczelną skrzynię skorupową.

Podwójne drzwi tylne

Całkowicie otwierane, niezależne dwuskrzydłowe drzwi zapewniają szerokie przejście, aby zapobiec uduszeniu i obrażeniom zwierząt.

Łatwa do czyszczenia antypoślizgowa podłoga

Antypoślizgowa karbowana podłoga ma złamane narożniki u stóp ścian bocznych, co ułatwia czyszczenie. W celu zapewnienia 100 % wodoszczelności zgodnie z przepisami, jest on wyposażony w podwyższone krawędzie na bocznej bramie i tylnych drzwiach.

Modułowa

Dzięki standaryzacji kilka opcji można dodać w późniejszym terminie bez modyfikacji nadwozia. Przyczepę można wyposażyć w takie opcje jak: różne bariery zewnętrzne (obrotowe lub obrotowe na szynie) ułatwiające załadunek zwierząt, przegrody wewnętrzne (w postaci bariery lub drzwi), plandeka, przydatna, gdy przyczepa do bydła stoi na zewnątrz przez cały rok i wiele więcej!