WAGO DOCZEPIANE

Ocynkowana platforma o wysokiej trwałości

Do transportu bel słomy JOSKIN oferuje między innymi WAGO2 w wersji doczepianej o długości 8, 10 lub 12 m i technicznie dopuszczalnym obciążeniu 14 lub 21 ton. Wykonano ją przy pomocy zautomatyzowanego procesu produkcyjnego (cięcie i spawanie) z wykorzystaniem specjalnych stali, które nadają mu bardzo wysoką odporność. Jego konstrukcja składa się z belek o wymiarach 120 x 120 z przodu i 300 x 100 z tyłu, posiada podłogę z giętej blachy, aby maksymalnie zwiększyć jej wytrzymałość. Dla większej trwałości cała platforma jest w pełni ocynkowana.

Standardowe, małe regulowane drabinki (drabinki wygięte: 990 mm; drabinki proste: 1 750 mm) są idealne zarówno dla bel okrągłych jak i kwadratowych.

Obrotnica

Platforma WAGO2 jest dostępna z dwoma podwoziami: pojedynczą osią obrotową z przodu połączoną z osią pojedynczą lub podwójną (zawieszenie tandemowe) z tyłu, w zależności od modelu. Hamulce pneumatyczne na wszystkich osiach są montowane seryjnie (hamulce hydrauliczne są dostępne jako opcja). Dyszel wyposażony jest w sprężynę zabezpieczająca, która utrzymuje go na wysokości zaczepu ciągnika. Obrotnica (Ø większa niż 100 cm) umożliwia łatwe manewrowanie i większy kąt skrętu dla uzyskania wysokiej zwrotności. Ta doczepiana platforma zapewni użytkownikom wysoki poziom komfortu jazdy. Dzięki koncepcji obrotnicy, platforma może być łatwo ładowana i rozładowywana, nawet bez konieczności podłączania do ciągnika.

WAGO2 w pełni ocynkowane

Przyczepy transportowe WAGO2 firmy JOSKIN są w pełni ocynkowane w ocynkowni Grupy JOSKIN. Podczas procesu cynkowania ogniowego cynk przenika do metalu i w ten sposób dokładnie zabezpiecza go przed ewentualną korozją spowodowaną zarysowaniami w wyniku załadunku transportowanego towaru (bel lub innych). Ta zaleta jest prawdziwym plusem, ponieważ platformy na słomę często zajmują dużo miejsca w magazynach i dlatego rzadko parkuje się je w pomieszczeniach zamkniętych, gdy nie są używane. Cynkowanie jest więc bez wątpienia najtrwalszym z możliwych rozwiązań ochronnych w porównaniu z malowaniem.

Podłoga z blachy falistej

Podłoga wykonana jest z 4 mm blachy stalowej ocynkowanej HLE, która jest wyprofilowana przez specjalne gięcie. W zagłębieniach przegięć znajdują się owalne otwory, które umożliwiają odpływ wody deszczowej, a tym samym zapobiegają jej stagnacji na powierzchni platformy. Podłoga kończy się z boku nachyloną krawędzią boczną.

Najniższa platforma na rynku

Doczepiane platformy transportowe WAGO2 zostały zaprojektowane tak, aby mieć możliwie najniższy środek ciężkości. Dzięki temu ich standardowa wysokość podłogi nie przekracza 1,10 m, pomimo standardowych kół o dużej średnicy (445/45R19,5). Ponadto resory zawieszenia umieszczone są poniżej osi, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wysokość załadunku i tym samym środek ciężkości.

Zabezpieczanie ładunku

Przyczepy platformowe WAGO2 są seryjnie wyposażone w parę przestawnych drabinek. Ich kształt można regulować: albo jako wygięte o wysokości 990 mm (idealna do transportu bel okrągłych), albo jako wersja prosta o wysokości 1 750 mm (idealna do bel kwadratowych). Opcjonalnie standardowe drabinki można zastąpić hydraulicznymi drabinami bocznymi, których konstrukcja obejmuje wszystkie 4 boki przyczepy WAGO2 w celu zabezpieczenia ładunku podczas jednej operacji. WAGO2 są standardowo wyposażone w szereg owalnych otworów w podłodze do mocowania pasów bezpieczeństwa.