SILO-SPACE2

Transport kiszonki w wersji XXL!

Silo-Space2 to przyczepa silosowa nowej generacji zoptymalizowana pod kątem dziesięciokrotnego zwiększenia rentowności dla rolników i przedsiębiorców. Ta nowa wersja posiada wszystkie mocne strony swojego poprzednika, Silo-Space, które sprawiły, że odniosła ona dotychczasowy sukces (podwozie, ruchoma podłoga, zawieszenie, itp.). Silo-Space2 przesuwa granice w zakresie ładowności i manewrowości. Jego koncepcja opiera się na skrzyni stożkowej z ruchomą podłogą, która umożliwia płynny i bardzo szybki rozładunek produktów kiszonkowych. Samonośne podwozie maksymalizuje wysokość nadwozia, dając mu niezrównaną ładowność (do 59 m³ ze stertą!). Silo-Space2 zbudowana jest na szczególnie stabilnej podstawie i wyposażona jest w hydrauliczne podwozie JOSKIN zapewniające stabilność i komfort jazdy zarówno na drodze, jak i w polu.

Nowa skrzynia

Silo-Space2 posiada nową skrzynię, która została zaprojektowane w oparciu o mocne strony swojego poprzednika. Połączenie "niskoprofilowego" ocynkowanego podwozia z jednoczęściowym nadwoziem pozwoliło na zwiększenie wysokości nadwozia (2,28 m od wewnątrz) i zmniejszenie masy własnej przyczepy, co przekłada się na większą objętość transportową i dłuższą żywotność. Zachowany został stożkowy kształt skrzyni: dodatkowe 4 cm z tyłu w stosunku do przodu pozwala na dostateczne rozprężenie kiszonki podczas wyładunku w celu jej szybkiego i całkowitego opróżnienia. Drzwi tylne mają duży prześwit, a rozładunek jest łatwy i niezakleszczający się dzięki dużemu otworowi. Drzwi są obsługiwane przez 2 siłowniki chronione przez ramiona drzwi oraz sprężynowy zamek mechaniczny, który gwarantuje perfekcyjne zamknięcie. Przednia ściana została całkowicie przeprojektowana: pomalowana i perforowana (właściwości antyrefleksyjne). Została zaprojektowana tak, aby pomieścić maksymalną ilość materiału na kiszonkę jednocześnie oferując użytkownikowi jasny widok na wnętrze nadwozia. Aby to osiągnąć nasi inżynierowie nadali jej nachylenie 22° a system zawiasów i siłowników usprawnia operacje rozładunku wypychając materiał w jego początkowej fazie. Opuszczenie ściany czołowej jest bardzo przydatne podczas napełniania przez sieczkarnie jadacą przed przyczepą.

Ocynkowana rama

Konstrukcja podwozia została całkowicie przeprojektowana. Bazując na doświadczeniu zdobytym dzięki sprzedaży ponad tysiąca sztuk Silo-Space na całym świecie od momentu ich pierwszego pojawienia się w ofercie firmy JOSKIN w latach 90-tych, nasi inżynierowie podjęli wyzwanie i zdołali połączyć siłę, ergonomię i ekonomię w zupełnie nowym zintegrowanym podwoziu. W Silo-Space2 podwozie jest zintegrowane z konstrukcją nadwozia, tworząc w ten sposób jednolitą koncepcję, która zapewnia mniejszy ciężar własny i większą wysokość nadwozia dla większej objętości. Bazuje ona na profilowanych rurach 250 x 100 x 6 mm i ocynkowanej ogniowo ramie (w ocynkowni grupy JOSKIN) wykonanej ze stali HLE. Z tyłu, zintegrowana rama kończy się chowanym zderzakiem. Podczas rozładunku jest on hydraulicznie wciągany pod maszynę, aby uniknąć gromadzenia się na nim wyładowywanego towaru. System ten minimalizuje możliwość zanieczyszczania dróg publicznych.

Komfortowe zawieszenie w standardzie

Silo-Space2 to maszyna, która większość czasu spędza na drogach publicznych poruszając się z dużą prędkością, dlatego tak ważne jest, aby była jak najbardziej komfortowa. Dlatego JOSKIN zdecydował się wyposażyć wszystkie swoje maszyny Silo-Space2 w amortyzowane dyszle. W przypadku modeli dwuosiowych jest zawieszenie resorowane złożone z zestawu piór resorowych umieszczonych poprzecznie między dyszlem a podwoziem, zapewniający doskonałe tłumienie w przypadku wstrząsów lub ruchów. W modelach trzyosiowych dyszle są wyposażone system oleopneumatyczny: dwukierunkowe hydrauliczne siłowniki oraz zbiorniki azotu o dużej pojemności. Nic nie może być bardziej komfortowe! Dodatkowo ich sterowanie poprzez sterownik w kabinie ciągnika umożliwia zmianę nachylenia nadwozia. Dzięki temu idealnie nadaje się do pracy w polu, do wjeżdżania na hałdy lub po prostu do przenoszenia dodatkowego ciężaru na tylną oś ciągnika, szczególnie w trudnych warunkach zbiorów. Wreszcie, wszystkie Silo-Space2 są standardowo wyposażone w przykręcane podwozie Hydro-Tandem/Tridem. Ten system zawieszenia oferuje 24 cm skoku i zapewnia doskonały rozkład obciążenia oraz maksymalną stabilność, nawet przy dużych prędkościach.

Przenośnik podłogowy

W celu zagwarantowania w dłuższej perspektywie czasu jego solidności i mocy podczas rozładunku Silo-Space2 składa się standardowo z 2 przenośników łańcuchowych napędzanych 2 silnikami hydraulicznymi z przekładniami bocznymi. Ich zamknięte listwy zostały ułożone naprzemiennie, aby zapewnić równomierne rozłożenie obciążenia. Łańcuchy typu « lacet » cechują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie. Dwa zestawy 4 szyn ślizgowych z ertalonu są rozmieszczone po obu stronach ocynkowanego na skrzyni, co pozwala uniknąć tarcia stali o stal pomiędzy listwami a podłogą. Dwa silniki hydrauliczne zapewniające przesuwanie listew mają dwie prędkości: pierwszą rozruchową do zwiększenia mocy podłogi, a drugą dla szybkiego i regularnego rozładunku. Napęd mechaniczny jest nadal dostępny jako opcja.

Jeszcze większa wszechstronność

Wszystkie przyczepy Silo-Space2 są standardowo dostarczane z różnymi opcjami przygotowań do osprzętu, dzięki czemu można je łatwo rozbudować albo przy zamówieniu, albo w późniejszym terminie (nawet po latach od zakupu). Do najciekawszych należą: wałki wyładowcze, siatki osłonowe DUO-COVER, nadstawli hydrauliczne i wiele innych!