DRAKKAR

Nie ubija ani nie ugniata ładunku – tylko go wozi !

Uniwersalna przyczepa JOSKIN Drakkar jest oparta na wszechstronnej skrzyni przeznaczonej do transportu wielu różnych materiałów: kiszonki, ziarna, wysłodków, buraków, ziemniaków, itp. Dzięki unikalnemu i bardzo szybkiemu systemowi rozładunku, wyposażonemu w hermetyczny przenośnik taśmowy połączony z przednią ścianą czołową, gwarantuje on delikatny wyładunek materiału, zapewniając jednocześnie doskonałą stabilność maszyny podczas wyładunku. Jego niską wagę gwarantują syntetyczne ściany (Polyfont zabezpieczony przed promieniowaniem UV), co pozwala na transport maksymalnej ładowności. Układ jezdny, w które jest wyposażona, zapewnia jej również doskonałą stabilność jazdy, niezależnie od rodzaju terenu.

Rewolucyjny system Drakkar

Drakkar składa się z hermetycznego przemysłowego przenośnika taśmowego, który podczas rozładunku przemieszcza materiał. Ta taśma o wysokiej wytrzymałości jest nawinięta na bęben zamontowany z tyłu stożkowej skrzyni (+ 4 cm z przodu w porównaniu z tyłem), napędzany przez 2 silniki hydrauliczne. Podczas rozładunku przednia ściana, zintegrowana z ruchomą podłogą, przesuwa się do tyłu, aby towarzyszyć materiałowi bez jego ściskania. Pod koniec rozładunku można wywołać efekt pchania, tworząc zwarte stosy, jeśli użytkownik sobie tego życzy. Przezroczysta pleksi (grubość 10 mm), tworząca przednią ścianę, zapewnia doskonałą widoczność podczas załadunku i rozładunku. Operacja powrotu podłogi i ściany jest wykonywana przez silnik hydrauliczny z przodu, połączony z systemem łańcuchów, który przesunie całość do przodu. Ten rewolucyjny system umożliwia zatem bezpieczny rozładunek bez obawy o przewrócenie maszyny, nawet w hangarach lub w miejscach o niskiej zabudowie, bez ściskania transportowanego materiału (dzięki czemu nie powstają uszkodzenia i obicia transportowanych produktów). Prędkość opróżniania Drakkar jest zoptymalizowana tak, aby była krótsza niż 1 minuta w przypadku każdego rodzaju produktu. Pod koniec opróżniania kierowca cofa taśmę tylko o jeden metr i zamyka drzwi, a następnie wraca na pole. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby taśma automatycznie powróciła do pozycji przedniej, aby przyjąć nowy ładunek.

Drzwi tylne o dużym prześwicie

Rozładunek jest łatwy i odbywa się bez zakleszczeń materiału dzięki dużemu przesunięciu (40 cm) otwartych tylnych drzwi ponad skrzynię, obsługiwanych przez 2 siłowniki. Zamek zamontowany na siłowniku zapewnia idealne zamknięcie klapy tylnej i zapobiega przypadkowemu otwarciu podczas transportu. Wyłącznik krańcowy na drzwiach pozwala na ciągłą pracę ruchomej podłogi tylko wtedy, gdy drzwi są całkowicie otwarte. W niektórych przypadkach użytkowania zaleca się otwieranie drzwi tylko nieznacznie lub pozostawienie ich zamkniętych i opróżnianie przez zsypy na ziarno (3 zsypy o wymiarach 60 x 27 cm) w standardzie. W tym celu dwie skrzynki kontrolne umieszczone z tyłu pojazdu umożliwiają stopniowe przesuwanie ruchomej podłogi do przodu i do tyłu. Gruba uszczelka o jakości przemysłowej, umieszczona w tylnej części przyczepy, zapewnia doskonałe uszczelnienie.

Zgarniaki uszczelniające

Tylne zgarniaki (górny i dolny) służą do usuwania wszelkich pozostałości materiału z taśmy. Przedni skrobak zapobiega gromadzeniu się ciał obcych pomiędzy dnem a taśmą. Duże boczne skrobaki zapewniają uszczelnienie skrzynki przed wszystkimi rodzajami produktów.

Komfort i zawieszenie w standardzie

Wszystkie przyczepy Drakkar są standardowo wyposażone w zawieszenie dyszla. W modelach dwuosiowych jest on mechaniczny i zapewniony przez resor poprzeczny umieszczony między dyszlem a ramą, co zapewnia doskonałe tłumienie w przypadku wstrząsów lub ruchów. W modelach trzyosiowych jest on zapewniany przez dwa siłowniki hydrauliczne, którym towarzyszą dwa zbiorniki azotu o dużej pojemności. Nic wygodniejszego! Ponadto sterowanie zawieszeniem dyszla przez skrzynkę w kabinie pozwala również na zmianę pochylenia skrzyni. Jest to idealna opcja do prac związanych z wjazdem na pryzmę lub po prostu jako dodatkowe przeniesienie ciężaru na tylną oś ciągnika, szczególnie w trudnych warunkach żniwnych. Wszystkie dwuosiowe Drakkary są standardowo wyposażone w przykręcane podwozie typu boggie Roll-Over. Koncepcja ta, która charakteryzuje się między innymi parabolicznymi resorami zamontowanymi poniżej osi, gwarantuje skierowaną do góry linię uciągu, a tym samym doskonałą łatwość prowadzenia. Trzyosiowe Drakkary są standardowo wyposażone w zawieszenie Hydro-Tridem, oferujące ugięcie 24 cm i doskonały rozkład obciążenia dla maksymalnej stabilności.

Jeszcze większa wszechstronność

Wszystkie przyczepy Drakkar są standardowo wyposażone w różne wyposażenie wstępne, aby umożliwić bezproblemowy montaż opcji: przy zamówieniu maszyny lub w terminie późniejszym (nawet kilka lat po zakupie). Wśród najciekawszych wymieńmy w szczególności: siatki osłonowe Duo-Cover lub plandeki hermetyczne, nadstawki hydrauliczne, żmijka wyładunkowa, nadstawki hydraulicznie i wiele innych!