TRANS-KTP 9/11/15

Przyczepa, która góry przenosi!

Przyczepy do robót ziemnych Trans-KTP 9, 11 i 15 T to modele « małej objętości » profesjonalnych wywrotek JOSKIN do dużych obciążeń. Dzięki kompaktowej i solidnej konstrukcji (boki i podłoga ze stali HARDOX 450) stanowią idealne rozwiązanie dla małych robót ziemnych, wykonawców parków i ogrodów, a nawet usług publicznych.

Konstrukcja/Podwozie

Rama wywrotek JOSKIN Trans-KTP 9, 11 i 15 T ma szerokość 900 mm, co daje możliwość montażu dużych kół bez przekraczania 2,55 m szerokości całkowitej. Składa się z profili o wymiarach 250 x 100 x 6 mm w modelach 9/45 i 11/45 oraz 300 x 100 x 8 mm w modelu 15/45. Trans-KTP 9, 11 i 15 T są wyposażone w otwarty dyszel, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia bardzo dobry stosunek masy do wytrzymałości. Ponadto jego mocowanie o tej samej szerokości co rama zapewnia zwiększoną zwrotność. To rozwiązanie oferuje sztywną linię uciągu i duży pionowy skok na oczku, co skutkuje znaczną amortyzacją. Uwagę zwraca amortyzacja dyszla za pośrednictwem resora poprzecznego zapewniającego komfort prowadzenia maszyny. Konstrukcja dyszla w kształcie litery « Y » zapewnia naturalną linię trakcji i zwiększa stabilność nadwozia. Format « Y » wymaga mniej energii i dlatego jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny.

Wytrzymała i lekka stożkowa skrzynia

Nadwozia wywrotek JOSKIN Trans-KTP wykonane są w całości ze stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie typu HARDOX 450 (4 mm na 9/45 i 11/45; 5 mm na 15/45), która posiada bardzo ciekawe właściwości elastyczne. Wraca do pierwotnego kształtu po deformacji. Jego granica plastyczności jest 5 razy większa niż w przypadku tradycyjnej stali! Wszystkie skorupy zbudowane są z 2 pojedynczych arkuszy, bez żadnych spawów łączących poprzecznie. Rezultatem tego procesu produkcyjnego są lekkie skorupy, które mogą przenosić większą ładowność przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wytrzymałości. Stożkowaty kształt nadwozia (+ 8 cm z tyłu w stosunku do przodu) zapewnia niezrównaną płynność wyładunku, dodatkowo wykonano szereg zagięć powodując wygładzenie krawędzi. Skrzynie są krótkie (4,50 m) i kompaktowe, o małej wysokości (50 cm w przypadku 9/45 i 11/45; 75 cm w przypadku 15/45), aby zapewnić łatwy załadunek, niezależnie od wielkości ładowacza. Skrzynie serii KTP 9 - 11 - 15 są wyposażone w uchwyt do montażu do ramp załadowczych i dwuczęściowe drzwi tylne.

Drzwi hydrauliczne 2-częściowe

Drzwi można otworzyć poprzez ręczne otwarcie 2 skrzydeł na boki (konieczne do załadowania minikoparki) lub poprzez hydrauliczne podniesienie całych drzwi. Przy otwieraniu hydraulicznym, drzwi mają duży prześwit dla łatwego rozładunku. Dzięki tym 2 systemom otwierania, zawsze masz system najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Zabezpieczenie wywrotu

Teleskopowy siłownik wywrotu jest zamontowany w przedniej części ramy w kołysce o podwójnej osi obrotu ze smarowanymi łożyskami. Konstrukcja ta amortyzuje skręcenia spowodowane naprężeniami występującymi podczas przechylania i skutecznie chroni siłownik i korpus skrzyni przed wszelkimi odkształceniami. Dzięki umiejscowieniu siłownika można również szybciej i łatwiej odczepić karoserię od ramy. Tylne położenie zawiasów skrzyni zwiększa wysokość zrzutu. Standardowo montowany zawór « bezpieczeństwa » umieszczony bezpośrednio na siłowniku wywrotu zapobiega ryzyku przypadkowego upadku nadwozia, szczególnie w przypadku ewentualnego pęknięcia przewodu hydraulicznego. Dwie pierwsze części siłownika wywrotki są standardowo chromowane; ta ochrona przed rdzą umożliwia zatem pozostawienie nadwozia wywrotki przechylonej do tyłu, zwłaszcza w okresie odpoczynku w miejscu zbioru, bez ryzyka wżerów spowodowanych rdzą.

Przestawny układ jezdny

Wszystkie wywrotki Trans-KTP 9-11-15 T są wyposażone w przykręcany przestawny układ jezdny. Jest to bardzo interesująca cecha, ponieważ pozwala na zmianę masy przenoszonej na oczko, a tym samym na tył ciągnika, zwłaszcza przy zmianie opon lub wysokości zaczepu. Trans-KTP 9/45 to jednoosiowe, przyczepy z osią przykręcaną. Wywrotki 11-15 T (dwuosiowe) są standardowo wyposażone w wózek Roll-Over (ugięcie do 24 cm).