TETRA-SPACE

Szczelna, uniwersalna i zwrotna przyczepa w rozmiarze XXL

Tetra-SPACE to 3-osiowe wywrotki, które idealnie nadają się do transportu zbóż (i wielu innych produktów) na większe odległości. Wszystkie są wykonane ze stali HLE. Ergonomiczna i trwałą konstrukcja ramy zapewnia cynkowanie ogniowe (ocynkownia grupy JOSKIN). Skrzynie są kompaktowe, solidne i modułowe. Dzięki standardowemu wywrotowi na 3 strony są one jeszcze bardziej wszechstronne. Krótko mówiąc: prawdziwy multitalent w transporcie w wersji XXL!

Komfort użytkowania

Rama Tetra-SPACE jest zamontowana na podwoziu z resorami parabolicznymi. Gwarantuje to elastyczność i duży komfort użytkowania, zarówno w terenie, jak i na drodze, nawet w trudniejszych warunkach. W ekstremalnych warunkach użytkowania gumowe odboje ograniczają ugięcie resorów, zachowując jednocześnie gładką amortyzację maszyny. Dzięki obniżonej ramie środek ciężkości jest niżej, co zapewnia lepszą stabilność maszyny i większy komfort operatora, zarówno na drodze, jak i na polu. Dodatkowo obniżona skrzynia ułatwia załadunek. Zwężenie ramy umożliwia montaż szerokich kół, aby zmaksymalizować stabilność. Komfort użytkownika poprawia również ustawienie osi, które nie jest pozostawione przypadkowi. Rzeczywiście, przednie położenie pierwszej osi (na obrotnicy) zapewnia bezprecedensową zwrotność.

Ocynkowana rama i dyszel

Oprócz jakości stali i lakieru 2K zastosowanego w celu zagwarantowania wyjątkowej trwałości, dyszel i rama są cynkowane ogniowo, co zapewnia najlepszą możliwą ochronę przed korozją. Dzieje się tak, ponieważ cynk wnika w powierzchnię metalu, czyniąc go odpornym na zarysowania i rdzę. Dla łatwiejszego zaczepiania sprężyny (również ocynkowane) utrzymują dyszel na wysokości zaczepu (z wyjątkiem modeli TR160 i TR180). Tetra-SPACE typ TR160 i TR180 są standardowo wyposażone w ocynkowany dyszel typu Dolly, który umożliwia przenoszenie obciążenia z nadwozia na ciągnik, a tym samym zapewnia lepszą przyczepność. Ponadto na poziomie homologacji ten typ konstrukcji często oferuje dostęp do wyższej legalnej DMC.

Wywrotka trójstronna

W niektórych miejscach, do których trudno jest dotrzeć lub w których trzeba precyzyjnie wyładować materiał, przydatna może być możliwość wywrotki na boki przyczepy. Dzieje się tak na przykład w przypadku konieczności wyładunku do podłużnych zsypów, lub gdy wysokość budynku, w którym odbywa się rozładunek, nie pozwala na wyładunek do tyłu. W tym przypadku funkcja „trójstronnego wywrotu”, standardowa we wszystkich Tetra-SPACE, umożliwia wywrot do tyłu (50°), jak również w lewo (45°) lub w prawo (45°). W tym przypadku siłownik wywrotu jest przymocowany do wahliwej kołyski, a kąt przechyłu bocznego jest automatycznie ograniczany (zawór bezpieczeństwa). W przypadku wywrotki podstawową cechą jest więc trójstronny wywrot. Wszystkie przyczepy Tetra-SPACE są standardowo wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia do zaczepienia kolejnej przyczepy.

Wielofunkcyjna skrzynia

Nadwozie ma wiele zalet: standardowo wywrotka trójstronna, boki mogą być całkowicie lub częściowo zdemontowane w zależności od potrzeb chwili, posiada także wiele możliwych kombinacji boków (50 cm, 60 cm lub 80 cm) umożliwiających uzyskanie pojemności do 31,80 m³. Po zdjęciu wszystkich boków wywrotka może być wykorzystana jako platforma do transportu bel okrągłych, kwadratowych, palet lub skrzyń. Może być również wyposażony w perforowane nadstawki do transportu kiszonki, siana lub zielonki. Możliwe jest również zamontowanie tylnego ślimaka zbożowego napędzanego silnikiem hydraulicznym. W skrócie: prawdziwa wywrotka wielofunkcyjna w wersji XXL.

Solidna i szczelna skrzynia

Nadwozie produkowane jest seryjnie z wysokowytrzymałej stali specjalnej, identycznej z tą używaną do produkcji pojazdów do transportu drogowego. Jest to najlepsza gwarancja wytrzymałości przy stosunkowo niskiej wadze. Ponadto, profilowane burty zwiększają odporność ścian i zapewnia gładką linię i nowoczesny wygląd maszyny. Kolejnym dowodem na solidność skrzyni jest jego podłoga wykonana ze stali HLE o grubości 4 mm, która zapewnia idealną wytrzymałość, nie zwiększając przy tym masy maszyny. Skrzynia jest również wyposażona w uszczelki z kauczuku syntetycznego (jakość przemysłowa). Ta izolacja zapewnia doskonałe uszczelnienie burt i zapobiega wydostawaniu się nawet najmniejszych nasion i produktów sypkich, takich jak rzepak. Burty boczne są blokowane za pomocą dużej ilości haków, które zwiększają kontakt między burtą boczną a uszczelnieniem podłogi. Nawet w przypadku podróży po najbardziej wyboistych drogach nadwozie zapewnia doskonałą szczelność.