DELTA-CAP

Szczelna, uniwersalna i zwrotna przyczepa

Wywrotka Delta-CAP łączy w sobie wszystkie zalety wywrotek burtowych z komfortem jazdy i stabilnością przyczep skorupowych. Konstrukcja podwozia i dyszla bazuje na serii wywrotek rolniczych Trans-CAP, z tą istotną różnicą, że są one całkowicie ocynkowane. Wszystkie przyczepy Delta-CAP oferują trójstronny wywrot: tylny, lewy i prawy, co czyni tę maszynę bardzo wszechstronną.

Ocynkowana rama i dyszel

Oprócz jakości stali i lakieru 2K zastosowanego w celu zagwarantowania wyjątkowej trwałości, dyszel i rama są cynkowane ogniowo, co zapewnia najlepszą możliwą ochronę przed korozją. Dzieje się tak, ponieważ cynk wnika w powierzchnię metalu, czyniąc go odpornym na zarysowania i rdzę.

Dyszel resorowany, przestawny układ jezdny

Dyszel jest przytrzymywany w 5 miejscach (w ciągniku, w 2 punktach mocowania do ramy i po 2 stronach dyszla w przedniej części ramy), aby ułatwić kierowanie i poprawić linię uciągu. Resor poprzeczny umieszczone pomiędzy dyszlem a ramą zapewnia niezrównany komfort, przy prędkościach 40 km/h i większych. Pozycję resora można w pewnym stopniu modyfikować w zależności od ciągnika. Zmiana ta pozwoli na lepsze przeniesienie ciężaru na ciągnik, a tym samym lepszą przyczepność. Układ jezdny to wózek typu Roll-Over z osią umieszczoną nad resorem. Wznosi linię trakcyjną do góry i gwarantuje łatwą trakcję. Jest on przykręcony śrubami i może być przesuwany w celu umożliwienia zmiany rozkładu obciążenia.

Wielofunkcyjna skrzynia

Nadwozie ma wiele zalet: standardowo wywrotka trójstronna, boki mogą być całkowicie lub częściowo zdemontowane w zależności od potrzeb chwili, posiada także wiele możliwych kombinacji boków (50 cm, 60 cm lub 80 cm) umożliwiających uzyskanie pojemności do 26 m³. Po zdjęciu wszystkich boków wywrotka może być wykorzystana jako platforma do transportu bel okrągłych, kwadratowych, palet lub skrzyń. Może być również wyposażony w perforowane nadstawki do transportu kiszonki, siana lub zielonki. Możliwe jest również zamontowanie tylnego ślimaka zbożowego napędzanego silnikiem hydraulicznym. W skrócie: Delta-CAP to prawdziwa wywrotka wielofunkcyjna.

Solidna i szczelna skrzynia

Nadwozie produkowane jest seryjnie z wysokowytrzymałej stali specjalnej, identycznej z tą używaną do produkcji pojazdów do transportu drogowego. Jest to najlepsza gwarancja wytrzymałości przy stosunkowo niskiej wadze. Ponadto, profilowane burty zwiększają odporność ścian i zapewnia gładką linię i nowoczesny wygląd maszyny. Kolejnym dowodem na solidność skrzyni jest jego podłoga wykonana ze stali HLE o grubości 4 mm, która zapewnia idealną wytrzymałość, nie zwiększając przy tym masy maszyny. Skrzynia jest również wyposażona w uszczelki z kauczuku syntetycznego (jakość przemysłowa). Ta izolacja zapewnia doskonałe uszczelnienie burt i zapobiega wydostawaniu się nawet najmniejszych nasion i produktów sypkich, takich jak rzepak. Burty boczne są blokowane za pomocą dużej ilości haków, które zwiększają kontakt między burtą boczną a uszczelnieniem podłogi. Nawet w przypadku podróży po najbardziej wyboistych drogach nadwozie zapewnia doskonałą szczelność.

Wywrotka trójstronna

W niektórych miejscach, do których trudno jest dotrzeć lub w których trzeba precyzyjnie wyładować materiał, przydatna może być możliwość wywrotki na boki przyczepy. Dzieje się tak na przykład w przypadku konieczności wyładunku do podłużnych zsypów, lub gdy wysokość budynku, w którym odbywa się rozładunek, nie pozwala na wyładunek do tyłu. W tym przypadku funkcja „trójstronnego wywrotu”, standardowa we wszystkich Delta-CAP, umożliwia wywrot do tyłu, jak również w lewo lub w prawo. W tym przypadku siłownik wywrotu jest przymocowany do wahliwej kołyski, a kąt przechyłu bocznego jest automatycznie ograniczany (zawór bezpieczeństwa). W przypadku wywrotki podstawową cechą jest więc trójstronny wywrot. Wszystkie przyczepy Delta-CAP są standardowo wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia do zaczepienia kolejnej przyczepy.