TRANS-EX

Zwarta, prosta, solidna i wszechstronna wywrotka

Dostępna w wersjach jedno- i dwuosiowych, o ładowności od 3 do 9 ton, wywrotka Trans-EX jest kompaktowym, łatwo modyfikowalnym i tym samym bardzo uniwersalnym pojazdem. Wszystkie burty można szybko zdemontować, aby stworzyć platformę: idealną do załadunku balotów, palet lub skrzynek. Dla użytkowników szukających większej objętości dostępne są opcjonalne nadstawek (20 cm, 40 cm lub 80 cm). Standardowo przyczepa posiada wywrot do tyłu, jako opcja dostępna jest wersja 3-stronna (lewa, tylna i prawa). Krótko mówiąc, Trans-EX jest idealną wywrotką dla małego i średniego gospodarstwa, sektora ogrodniczego oraz komunalnego.

Sprawdzona konstrukcja

Rama łączy w sobie prostotę i trwałość. Jej siła tkwi w formowanych na zimno belkach ze specjalnej stali o wysokim limicie plastyczności, która zapewnia łatwą przyczepność, zmniejszoną wagę, niskie zapotrzebowanie na moc oraz zmniejszone zużycie. Dyszel ma stożkową konstrukcję zapewniającą lepszą zwrotność i maksymalną sterowność. Posiada regulację wysokość i z łatwością dostosowuje się do ciągników z małymi lub dużymi kołami tylnymi. Trans-EX 7 t i 9 t są wyposażone w resorowany dyszel dla większego komfortu jazdy. Podpory postojowe z kołami stalowymi umożliwiają łatwe przemieszczanie kilku cm/m (na płaskim i twardym podłożu) bez konieczności zaczepiania wywrotki. Dzięki temu można ją łatwo przechowywać lub przepchać w razie potrzeby (jak przyczepę samochodową).

Modułowość i prostota

Skrzynia jest modułowa, dzięki czemu może być stosowana w różnych sytuacjach. Klasyczna wywrotka jest przydatna do pracy w gospodarstwie. Poprzez dodanie opcjonalnych nadstawek (20 cm, 40 cm lub 80 cm), zapewnia większą objętość do transportu zielonek lub siana. Po zdjęciu burty bocznej można ją nawet przekształcić w platformę do transportu balotów, palet lub skrzyń. Możliwości są nieograniczone!

Solidna i szczelna skrzynia

Burty mają zamkniętą konstrukcję rurową, która zwiększa odporność ścian na nacisk. Ponadto, daje to maszynie gładką linię i nowoczesny wygląd. Podłoga wykonana jest ze stali HLE o grubości 4 mm, jej powierzchnia jest idealnie płaska, a wysokość podestu jest utrzymywana szczególnie nisko, co ułatwia załadunek ręczny, mikrotraktorem, minikoparką itp.

Wywrotka odpowiednia na każdą sytuację

Czy są jakieś obszary, które są problematyczne dla klasycznego tylnego wywrotu? Żaden problem, opcja „trójstronnego wywrotu” (wywrotka tylna, lewa i prawa) bardzo przyda się do rozładunku we wszystkich miejscach, nawet w najniższych hangarach. Siłownik wywrotu jest umieszczony z przodu, co zapewnia duży kąt i łatwość wywrotu. Aby uniknąć skręcania, siłownik jest standardowo umieszczony w kołysce o podwójnej osi obrotu.

Bezpieczeństwo i komfort

Nisko położony środek ciężkości przyczepy umożliwia łatwy dostęp do platformy i zapewnia lepszą stabilność, a tym samym większe bezpieczeństwo. Zderzak tylny jest "szeroki" i chroni nie tylko kierowców przed ewentualną kolizją, ale także wbudowane w niego tylne światła ostrzegawcze.