TRANS-PALM

Rolnicza przyczepa skorupowa - bardzo mała wysokość załadunku

Przyczepy Trans-PALM to skorupowe wywrotki rolnicze przeznaczone do transportu zbiorów ładowanych za pomocą mini-ładowaczy lub nawet ręcznie. Niewielka wysokość skrzyni umożliwia łatwy załadunek niezależnie od używanego sprzętu. Dostępne w wersji z jedną osią i ładownością konstrukcyjną 10 - 12 t lub z dwiema osiami i ładownością konstrukcyjną 12 - 16 t, w pojemnościach od 6,60 m³ DIN do 16,80 m³ DIN. Opcjonalne aluminiowe nadstawki o wysokości 25 cm pozwalają znacznie zwiększyć pojemność. Wywrotki skorupowe Trans-PALM są dostępne z burtami o wysokości 65 lub 125 cm. Nie ma nic prostszego niż załadowanie tej przyczepy!

Konstrukcja/Rama

Rama przyczep Trans-PALM JOSKIN ma szerokość 900 mm, co umożliwia wyposażenie ich w szerokie koła. Zbudowana jest z profilowanych rur o wymiarach 250 x 100 x 6 mm do modeli 4500 - 5000 oraz 300 x 100 x 6 mm do modeli 5500 i o wymiarach 300 x 100 x 8 mm do 6500. Przyczepy Trans-PALM są wyposażone w dyszel otwarty, którego budowa zapewnia doskonały stosunek masy do wytrzymałości. Ponadto płaszczyzna mocowania, równa szerokości ramy, nadaje dużą zwrotność. To rozwiązanie zapewnia sztywną linię uciągu i duże ugięcie pionowe na oczku, a więc znaczące neutralizowanie wstrząsów. Należy zauważyć, że zawieszenie dyszla z resorem poprzecznym gwarantuje duży komfort jazdy z przyczepą. A konstrukcja dyszla, w kształcie litery «Y» zapewnia naturalną linię uciągu i zwiększa stabilność przyczepy. Dyszel w kształcie litery «Y» wymaga mniejszej mocy, a zatem jest bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska.

Skrzynia stożkowa, lekka i solidna

Skrzynie wywrotek Trans-PALM są wykonane ze sali HLE o grubości 4 mm, przy czym podłoga jest z jednego arkusza blachy, a burty z dwóch. Listwa górna jest wzmocniona, aby wytrzymać wszelkie przypadkowe wstrząsy podczas załadunku i zagwarantować sztywność nadwozia (nawet w przypadku większego obciążenia). Skrzynie Trans-PALM są dostępne w 2 standardowych wysokościach: 65 cm i 125 cm. W opcji można je wyposażyć w nadstawki z aluminium mierzące 25 cm. Proces produkcyjny tych skrzyń ładunkowych gwarantuje nie tylko najwyższą jakość, ale także zapewnia im doskonały, stożkowy kształt. Skrzynie wszystkich przyczep Trans-PALM rozszerzają się (+ 8 cm z tyłu w stosunku do przodu), co zapewnia całkowite i płynne opróżnianie. Skrzynie Trans-PALM z burtami o wysokości 125 cm są standardowo wyposażone w 4 duże wzierniki 21 x 38 cm - wystarczy, aby zawsze mieć dobry widok na ładunek! Z tyłu mają one zsyp na całej szerokości skrzyni.

Bezpieczny przechył

Teleskopowy siłownik, zapewniający wywrót, montowany jest na przegubie o podwójnej osi obrotu ze smarowanymi łożyskami, umieszczonym z przodu ramy. Taki system pochłania naprężenia wynikające z obciążeń przy przechyle i skutecznie chroni siłownik i skrzynię przed wszelkimi odkształceniami. Wysunięta pozycja siłownika umożliwia również szybsze i łatwiejsze odczepienie skrzyni ładunkowej od ramy. Cofnięta i podniesiona pozycja zawiasów wywrotki zwiększa wysokość wyładunku. Zawór bezpieczeństwa, umieszczony bezpośrednio na siłowniku przechyłu zabezpiecza przed przypadkowym opadnięciem skrzyni, szczególnie w razie awarii układu hydraulicznego. Dwie pierwsze części siłownika wywrotu są standardowo chromowane - taka ochrona przed rdzą umożliwia pozostawienie skrzyni przyczepy przechylonej do tyłu, zwłaszcza w czasie postoju, bez zagrożenia rdzewieniem. Opcjonalnie można dodać hydrauliczną pompę wywrotu napędzaną przez WOM, która może być wyposażona w sterowanie opuszczaniem.

Układ jezdny

Wszystkie wywrotki Trans-PALM są wyposażone w układ jezdny przykręcany, przestawny. Cecha ta jest bardzo przydatna, ponieważ umożliwia zmianę ciężaru przenoszonego na oczko, a tym samym na tył ciągnika, w szczególności przy zmianie opon czy wysokości zaczepu. Trans-PALM 4500 i 5000 to przyczepy z osią pojedynczą z przekręcanymi wspornikami. Modele 5000 - 6000 są standardowo wyposażone w wózek Roll-Over z przykręcanym stołem (ugięcie do 24 cm). Jest on wyposażony w resory paraboliczne i charakteryzuje się dużym prześwitem - idealnym do pracy w polu - a także wysokim komfortem jazdy.

Jeszcze większa wszechstronność

Wszystkie wywrotki Trans-PALM marki JOSKIN mają w standardzie różne przygotowania, co pozwala łatwo wyposażyć je w wiele opcji zarówno w momencie składania zamówienia, jak i później (nawet po latach). Wśród najciekawszych opcji należy wymienić nadstawki aluminiowe, pompę przechyłu i wiele innych!