TRANS-CAP

Tradycyjna przyczepa do różnych prac

Wywrotki rolnicze Trans-CAP to bestseller wśród wywrotek skorupowych produkowanych przez firmę JOSKIN. Dostępne w wersji z jedną (‎‎‎‎‎ładowność konstrukcyjna: 10 do 12 t) lub dwiema osiami (‎‎‎‎‎ładowność konstrukcyjna: 12 -18 t) w standardowych pojemnościach od 10,20 m³ DIN do 21,90 m³ DIN. Opcjonalne aluminiowe nadstawki 25 cm, 50 cm, 75 cm lub 100 cm pozwalają na znaczne zwiększenie całkowitej pojemności, aby w każdej chwili była to przyczepa transportowa XL. Przyczepy skorupowe Trans-CAP istnieją więc z burtami o wysokości 100 cm (modele 4500 i 5000), 125 cm (modele 5000 - 6500) lub 150 cm (modele 5000 - 6500) - wystarczy, aby dostosować się do każdego rodzaju użytkowania!

Konstrukcja/Rama

Rama przyczep Trans-CAP JOSKIN ma szerokość 900 mm, co umożliwia wyposażenie ich w szerokie koła. Zbudowana jest z profilowanych rur o wymiarach 250 x 100 x 6 mm do modeli 4500 i 5000 oraz 300 x 100 x 6 mm do modeli 5500 i o wymiarach 300 x 100 x 8 mm do modeli 6000 i 6500. Przyczepy Trans-CAP są wyposażone w dyszel otwarty, którego budowa zapewnia doskonały stosunek masy do wytrzymałości. Ponadto płaszczyzna mocowania, równa szerokości ramy, nadaje dużą zwrotność. To rozwiązanie zapewnia sztywną linię trakcji i duże ugięcie pionowe na oczku, a więc znaczące neutralizowanie wstrząsów. Należy zauważyć, że zawieszenie dyszla z resorem poprzecznym zapewnia duży komfort jazdy z przyczepą. A konstrukcja dyszla, w kształcie litery «Y» zapewnia naturalną linię uciągu i zwiększa stabilność przyczepy. Kształt litery «Y» wymaga mniejszej mocy, a zatem jest bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska.

Skrzynia stożkowa, lekka i solidna

Skrzynie wywrotek Trans-CAP są wykonane ze sali HLE o grubości 4 mm, przy czym podłoga jest z jednego arkusza blachy, a burty z dwóch. Listwa górna jest wzmocniona, aby wytrzymać wszelkie przypadkowe wstrząsy podczas załadunku i zagwarantować sztywność nadwozia (na przykład w przypadku większego obciążenia). Skrzynie Trans-CAP są dostępne w 3 wysokościach: 100 cm (do Trans-CAP 4500 i 5000), 125 cm (od Trans-CAP 5000) i 150 cm (od Trans-CAP 5500). Opcjonalnie można je łatwo wyposażyć w pełne nadstawki zbożowe (z aluminium: 25 cm, 50 cm, 75 cm lub 100 cm), zielonkowe (z drobną perforacją: 50 cm lub 75 cm) albo okratowane (25 cm). Proces produkcyjny gwarantuje nie tylko najwyższą jakość, ale także zapewnia doskonały, stożkowy kształt skrzyni. Skrzynie Trans-CAP są w rzeczywistości stożkowe (+ 8 cm z tyłu w stosunku do przodu), co zapewnia całkowite i płynne opróżnianie. Skrzynie Trans-CAP z burtami o wysokości 125 cm są standardowo wyposażone w 4 duże wzierniki 21 x 38 cm, a te o wysokości 150 cm w 4 wzierniki XL: 21 x 63 cm - wystarczy, aby zawsze mieć dobry widok na ładunek! Z tyłu wywrotki Trans-CAP są wyposażone w jednoczęściową klapęsterowaną hydrauliczniez centralnym spustem zbożowym (50 x 50 cm). Klapa gwarantuje doskonałą szczelność dzięki mechanicznemu zabezpieczeniu zamka oraz szerokiej przemysłowej uszczelce wysokiej jakości w odpowiedniej prowadnicy.

Bezpieczny przechył

Teleskopowy siłownik, zapewniający wywrót, montowany jest na przegubie o podwójnej osi obrotu ze smarowanymi łożyskami, umieszczonym z przodu ramy. Taki system pochłania naprężenia wynikające z obciążeń przy przechyle i skutecznie chroni siłownik i skrzynię przed wszelkimi odkształceniami. Wysunięta pozycja siłownika umożliwia również szybsze i łatwiejsze odczepienie skrzyni ładunkowej od ramy. Cofnięta i podniesiona pozycja zawiasów wywrotki zwiększa wysokość wyładunku. Zawór bezpieczeństwa, umieszczony bezpośrednio na siłowniku przechyłu zabezpiecza przed przypadkowym opadnięciem skrzyni, szczególnie w razie awarii układu hydraulicznego. Dwie pierwsze części siłownika wywrotu są standardowo chromowane - ta ochrona przed rdzą umożliwia zatem pozostawienie skrzyni przyczepy przechylonej do tyłu, zwłaszcza w czasie postoju podczas zbiorów, bez zagrożenia rdzewieniem. Opcjonalnie można dodać hydrauliczną pompę wywrotu napędzaną przez WOM, która może być wyposażona w sterowanie opuszczaniem. Tylna klapa sterowana hydraulicznie otwiera się poprzez zadziałanie dwukierunkowego rozdzielacza ciągnika, a zamyka za pomocą mechanicznej blokady bocznej. Taki system sprawia, że przyczepy JOSKIN są doskonale uszczelnione i nadają się nawet do najdrobniejszych ładunków.

Układ jezdny

Wszystkie wywrotki Trans-CAP są wyposażone w układ jezdny przykręcany, przestawny. Cecha ta jest bardzo ciekawa, ponieważ umożliwia zmianę ciężaru przenoszonego na oczko, a tym samym na tył ciągnika, w szczególności przy zmianie opon czy wysokości zaczepu. Trans-CAP 4500 i 5000 to przyczepy z osią pojedynczą z możliwością zmiany jej położenia. Modele 5000 - 6500 są standardowo wyposażone w wózek Roll-Over ze stołem przykręcanym (ugięcie do 24 cm). Jest on wyposażony w resory paraboliczne i charakteryzuje się dużym prześwitem, idealnym do pracy w polu, a także cenionym komfortem jazdy.

Jeszcze większa wszechstronność

Wszystkie wywrotki Trans-CAP marki JOSKIN mają w standardzie różne przygotowania, co pozwala łatwo wyposażyć je w wiele opcji zarówno w momencie składania zamówienia, jak i później (nawet po latach). Wśród najciekawszych opcji należy wymienić nadstawki aluminiowe lub stalowe, systemy przykrywania (plandeki, siatki itd.), system wywrotu z półpodnośnikiem lub wywrotu dwustronnego, ślimak do przeładunku, klapo-drzwi i wiele innych!