FERTI-SPACE2 HORIZON

Uniwersalny rozrzutnik o dużej pojemności

Ferti-Space2 Horizon to sztandarowy produkt w ofercie rozrzutników z szeroką skrzynią ładunkową ze stołem rozrzucającym marki JOSKIN. Ich podstawowa konstrukcja opiera się na modelu Ferti-Space2 z pionowymi wałkami i na tych samych podstawowych zasadach - lekkość, wytrzymałość i łatwość konserwacji. Rozrzutnik Ferti- Space2 jest trwały i niezwykle zwrotny, a także ekonomiczny, pod względem finansowym oraz energetycznym. Dzięki szerokiej skrzyni z przykręcanym stołem rozrzucającym możliwa jest zamiana na przyczepę do kiszonki. Krótko mówiąc - w wersji XL jest naprawdę wielozadaniowy.

Szeroka uniwersalna skrzynia

Skorupowa skrzynia oraz różne elementy, takie jak dyszel i rama adaptera, są wykonane ze stali HLE. Maszyna ta charakteryzuje się wytrzymałością i dynamiką, dzięki czemu nie trzeba dodawać bocznych wzmocnień skrzyni, co sprawia, że ma ona znacznie mniejszą masę własną. Maksymalną ochronę, a tym samym większą trwałość Ferti- Space2 Horizon, zapewnia również wysokiej jakości powłoka lakiernicza 2K. Skrzynia o wysokości 1050 mm lub 1350 mm (w zależności od modelu) ma ładowność od 12,32 m³ do 25,20 m³ (lub nawet więcej, jeśli dodamy nadstawki). Przenośnik składa się z 4 ogniwowych łańcuchów Ø 14 mm o wartości 80 (jest to obecnie najwyższa wartość dla łańcuchów napędu) i jest przykręcony do listew z ocynkowanych profili zamkniętych. Przesuwa się on po przykręcanej podłodze z ocynkowanej blachy, którą łatwo wymienić w przypadku zużycia. Przenośnik jest wyposażony w łatwo dostępne napinacze boczne. Koła łańcuchowe napinaczy są żeliwne, a obydwie taśmy mają środkowy separator. Pod skrzynią ładunkową znajduje się centralny korytarz, w którym umieszczone są przewody hydrauliczne i elektryczne, co chroni je przed kontaktem z transportowanym materiałem. Skrzynia tworzy w ten sposób prosty kanał, którym obornik trafia do wałków adaptera. Ponieważ adapter jest szerszy (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) niż skrzynia, pozwala na rozłożenie dostarczonego materiału na całej dostępnej powierzchni, zanim zostanie rozdrobniony przez wałki i równomiernie rozrzucony przez talerze z łopatkami.

Zawieszenie dyszla

Wszystkie rozrzutniki obornika Ferti- Space2 są seryjnie wyposażone w dyszel amortyzowany przez silentbloki. System ten absorbuje wstrząsy i wibracje oraz zapewnia dodatkowy komfort użytkownikowi. Opcjonalnie zawieszenie to można zastąpić dyszlem oleopneumatycznym.

Układ jezdny

Układ jezdny rozrzutników obornika Ferti-Space2 składa się z odpowiednio dobranych osi zapewniających optymalną trwałość i skuteczne hamowanie przy dużych prędkościach (do 60 km/h). Niezależnie od tego, czy jest to podwozie Hydro-Tandem w modelach BU czy Hydro-Tridem w modelach TRU, obydwa są przykręcone pod skrzynią. Ponadto jest on przestawny, co pozwala zawsze zachować doskonałe wyważenie, z odpowiednim naciskiem na oczko pociągowe, niezależnie od konfiguracji opon. Taki montaż umożliwia też zastosowanie kół o większej średnicy bez negatywnego wpływu na rozkład obciążeń. Oczko pociągowe również jest przykręcane, a więc można je wymienić w dowolnym momencie bez konieczności modyfikacji elementów konstrukcji. Ferti-Space2 Horizon jest standardowo wyposażony w system odciążenia pierwszej osi. W ten sposób podczas rozrzucania operator może zrównoważyć utratę ciężaru na oczku spowodowaną przesunięciem materiału w kierunku tylnej części rozrzutnika, aby zachować idealną przyczepność. Rozrzutnik obornika Ferti- Space2 Horizon jest standardowo wyposażony w dwuobwodowe hamulce pneumatyczne. Hamulce hydrauliczne lub mieszane są dostępne jako opcja.

Nawożenie i adapter rozrzucający

Szerokość robocza wynosi na ogół 12 - 22 metrów, w zależności od rozrzucanego materiału. Aby to osiągnąć, dwa poziome wałki (Ø 600 mm na rurze Ø 140 mm) obracają się z prędkością 320 obr./min, aby rozdrobić podawany materiał. Zęby są wykonane ze specjalnej stali S700MC (230 x 50 mm) i przykręcone, co ułatwia wymianę w przypadku zużycia. Rozluźniony materiał jest wyrzucany na zamkniętą osłonę adaptera, a następnie spada na talerze rozrzucające (Ø 1040 mm) obracające się z prędkością 500 obr./min. 6 regulowanych łopatek rozprowadza cały rozdrobniony materiał i rozrzuca go równo na dużej szerokości. Przy zbyt włóknistym materiale (np. świeżym oborniku) osłonę adaptera można otworzyć do 100° i umożliwić rozrzucanie głównie przez wałki. Dozowanie na hektar jest łatwe do wykonania poprzez połączenie prędkości jazdy ciągnika z prędkością posuwu przenośnika za pomocą sterownika Ferti-CONTROL 4000 i standardową gilotynę (ocynkowaną). Ma ona zewnętrzne ramiona na zewnątrz skrzyni, by zapewnić optymalny przesuw ładunku. Wałki i talerze adaptera są napędzane szerokokątnym wałkiem Walterscheid z mechanizmem wolnego koła od strony ciągnika i z zabezpieczeniem krzywkowym od strony wałków. Wał kardana napędza przekładnię Rögelberga z prędkością 1000 obrotów na minutę, do której podłączone są obydwa wałki i talerze rozrzucające. Adapter modelu Ferti- Space2 Horizon jest na tyle wysoki, że zapewnia łatwe przesuwanie i rozdrabnianie ładunku, nawet gdy tworzy on wysoką stertę.

Rozrzutnik low czy high tech - wybór należy do odbiorcy!

Rozrzutnik Ferti- Space2 Horizon może być wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Można również uzupełnić funkcje standardowego sterownika Ferti-Control 4000, który daje dostęp do elektrycznego sterowania posuwem taśmy, przełączania jej kierunku, sterowania poszczególnymi elementami hydraulicznymi rozrzutnika, połączenia z systemem DPA i wielu innych. Zależnie od potrzeb rozrzutnik można również wyposażyć w system ważenia, statyczny lub dynamiczny z cyfrowym wyświetlaczem w kabinie, w system kontroli ISOBUS, w monitorowanie nawożenia z GPS-em itd. Wszystko jest możliwe!