SIROKO

Wąska obniżona skrzynia, w połączeniu z szerokimi kołami o dużej średnicy, zapewnia łatwość jazdy i wysoką jakość rozrzutu w każdym terenie! Idealna maszyna do ciągników o mocy do 130 KM

Siroko to podstawowy model w ofercie rozrzutników obornika z wąską skrzynią marki JOSKIN. Razem ze swoim starszym bratem, modelem Tornado3, łączy w sobie cechy, które stanowią istotę konstrukcji maszyn tego typu - lekkość, wytrzymałość i łatwość konserwacji. Rozrzutnik Siroko jest trwały i niezwykle zwrotny, a także ekonomiczny pod względem finansowym oraz energetycznym. Jego wąska, specjalnie obniżona skrzynia, w połączeniu z szerokimi kołami o dużej średnicy, zapewnia łatwość jazdy i dobrą przyczepność do podłoża (przy mniejszym nacisku) w każdym terenie.

Maksymalne zabezpieczenie powierzchni

Skorupowa skrzynia modelu Siroko oraz jego różne elementy, takie jak dyszel i rama adaptera, są wykonane ze stali HLE. Maszyna ta charakteryzuje się wytrzymałością i dynamiką, dzięki czemu nie trzeba dodawać bocznych wzmocnień skrzyni, co sprawia, że ma ona znacznie mniejszą masę własną. W celu zapewnienia maksymalnej ochrony, a tym samym zwiększenia trwałości, większość elementów Siroko jest ocynkowana ogniowo (w ocynkowni grupy JOSKIN). Podczas procesu cynkowania zachodzi reakcja między stalą i cynkiem, wskutek której jej powierzchnia staje się odporna np. na zarysowania przez gałęzie drzew czy na inne czynniki. Nieliczne elementy, których nie można ocynkować ze względu na rodzaj stali (w tym HARDOX), zyskują powłokę lakierniczą 2K o wysokiej jakości.

Zawieszenie dyszla

Wszystkie rozrzutniki obornika Siroko są standardowo wyposażone w dyszel amortyzowany przez poprzeczne, paraboliczne resory. System ten zapewnia nie tylko wyjątkowy komfort jazdy, nawet przy dużej prędkości, ale umożliwia również utrzymanie stabilności pojazdu. Dzięki temu rozwiązaniu operator może jeździć z większą prędkością (40 km/h), niezależnie od stanu podłoża.

Układ jezdny

Odpowiednio dopasowana oś Siroko jest przykręcona pod skorupową skrzynią ładunkową. Ponadto jest ona przestawna, co pozwala na idealne wyważenie z odpowiednim naciskiem na oczko pociągowe, niezależnie od konfiguracji opon. Taki montaż lub zastosowanie kół o większej średnicy jest zatem możliwe, przy czym nie musi dochodzić do kontaktu z silnikiem hydraulicznym przenośnika lub innymi elementami blokującymi. Oczko pociągowe również jest przykręcane, a więc można je wymienić w dowolnym momencie , bez konieczności modyfikacji elementów konstrukcji. Wszystkie rozrzutniki obornika Siroko są standardowo wyposażone w dwuobwodowe hamulce pneumatyczne. Hamulce hydrauliczne lub mieszane są dostępne jako opcja.

Nawożenie i adapter rozrzucający

Szerokość robocza Siroko wynosi na ogół 7 - 12 metrów, w zależności od rozrzucanego materiału. Aby ją uzyskać, obydwa pionowe wałki obracają się z prędkością 423 obr./min i rozrzucają nawóz dzięki przykręcanym zębom ze stali HARDOX 450 (70 x 10 mm, a w modelu S4008: 50 x 8 mm). U ich podstawy znajdują się dwie samochowające łopatki, które poza popychaniem materiału działają również jak bijaki rozdrabniające. Dozowanie na hektar jest łatwe z uwagi na połączenie prędkości jazdy ciągnika i prędkości przenośnika (dzięki potencjometrowi w kabinie). Przydatna może być również ocynkowana zasuwa gilotynowa (w opcji). Wałki adaptera są napędzane od strony ciągnika szerokokątnym wałkiem Walterscheid z zabezpieczeniem krzywkowym. Wałek ten napędza z kolei przekładnię, z prędkością 1000 obr./ min, z którą połączone są obydwa wałki rozrzucające. Są one na tyle wysokie, że zapewniają łatwe przesuwanie i rozdrabnianie ładunku, nawet gdy tworzy on wysoką stertę.