TETRALINER

Transportowy wóz asenizacyjny na każdy teren!

Informacje ogólne

Wóz Tetraliner został opracowany specjalnie do przewożenia dużych ładunków z gospodarstwa na pole, w celu zaopatrywania sprzętu nawożącego, pracującego w znacznym oddaleniu. Maszyny te, dostępne z pojemnością 21 - 28 tysięcy litrów, stanowią wydajny i ekonomiczny sprzęt do wszystkich prac dotyczących rozlewania gnojowicy. W ten sposób, specjalistyczna maszyna do nawożenia może pozostawać na polu, a Tetraliner ją zaopatruje. Wyposażony w koła «samochodowe» lub szersze (opcja), cechuje się wszechstronnością w transporcie, niezależnie od warunków czy rodzaju terenu - nieważne, droga asfaltowa czy nieutwardzona, Tetraliner wszędzie przejedzie!

Konstrukcja samonośna

«Samonośna» oznacza, że rama i zbiornik wozu Tetraliner tworzą jedną konstrukcję. Tego rodzaju budowa pozwala na utrzymanie środka ciężkości na jak najniższym poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu dużego prześwitu dla układu jezdnego. Kolejną zaletą jest znaczne zmniejszenie masy własnej pojazdu, a w konsekwencji zwiększenie dopuszczalnego przepisami obciążenia.

Drogowy układ jezdny

Tetraliner typu «T» jest standardowo wyposażony w zawieszenie resorowane osi, zapewniające dobrą przyczepność i stabilną jazdę. Ocynkowany dyszel w kształcie litery «V» jest zazwyczaj zaczepiany do ciągnika w położeniu wysokim (około 1 m od podłoża). Z kolei Tetraliner typu «RL» jest standardowo wyposażony w zawieszenie pneumatyczne osi, jakie znamy z przyczep do samochodów ciężarowych. Taki system zawieszenia zapewnia niezrównany komfort na drodze, nawet przy większych prędkościach (do 60 km/godz.). Tetraliner RL jest dodatkowo standardowo wyposażony w stały dyszel na obrotnicy (dyszel «Dolly»). Cofnięty punkt obrotowy sprawia, że ​​dyszel przenosi obciążenie, a tym samym masę, na tył ciągnika - nie ma nic lepszego, by poprawić przyczepność w trudnych warunkach! W obu konfiguracjach Tetraliner nie jest ograniczony pod względem kąta skrętu i dlatego może wykonywać ostre skręty. Montaż rolniczych kół pozwala dojechać nim do nawożonych pól drogami niedostępnymi dla samochodów. Pojazd ten może mieć koła o szerokości do 570 mm i średnicy do 1250 mm, a tak wyposażony przejedzie tam, gdzie na kołach drogowych jest to niemal niewykonalne.

Duża zwrotność

Ten pojazd drogowy, z nisko położonym środkiem ciężkości, jest bardzo zwrotny dzięki standardowej obrotnicy i tylnej osi nadążnej w standardzie, w wersji RL (opcja w wersji T). Niezależnie od tego, czy porusza się z małą prędkością podczas precyzyjnego manewrowania, czy z dużą (do 60 km/godz., w zależności od wymogów krajowych), po drogach polnych czy utwardzonych, jest idealnym sprzętem do przewozów.

System pompujący

Wóz asenizacyjny Tetraliner może być wyposażony w pompę próżniową lub przepływową krzywkową. W przypadku pompy próżniowej, jest ona umieszczona w dyszlu, w kształcie litery «V», by ją chronić przed przypadkowym kontaktem z kołami ciągnika. Natomiast pompa krzywkowa jest zainstalowana z tyłu zbiornika i napędzana hydraulicznie. Poza wydajnym systemem pompowania można jeszcze zwiększyć komfort obsługi i wyspecjalizowanie maszyny dzięki modułom ramienia pompującego i opróżniającego (przednie ramię JUMBO lewe/prawe, ramię wyładowcze itp.).

Jeszcze większa wszechstronność

Wóz asenizacyjny Tetraliner może mieć różne przygotowania, co pozwala łatwo doposażyć go w wiele opcji, zarówno w momencie składania zamówienia, jak i później przy użyciu zestawów do montażu (nawet po latach od opuszczenia fabryki). Wśród najciekawszych opcji należy wymienić górną pokrywę do napełniania, mieszadło wewnątrz zbiornika nadające cieczy jednolitą konsystencję podczas transportu, i wiele innych!