EUROLINER

Wydajny wóz asenizacyjny w wersji XXL z uniwersalną ramą do najbardziej intensywnych prac!

Informacje ogólne

Pewna i tradycyjna pozycja w ofercie firmy JOSKIN - wóz asenizacyjny Euroliner to trójosiowy pojazd o pojemności 20 000 - 28 000 litrów z niezależną ramą. Idealnie nadaje się dla firm usługowych lub hodowców do intensywnej pracy, zarówno do transportu, jak i rozlewania gnojowicy. Rama jest wyposażona w punkty mocowania umożliwiające łatwe zamontowanie, w dowolnym momencie, zintegrowanego podnośnika, na który można założyć osprzęt do rozlewania, taki jak aplikator lub rampa. Wóz Euroliner standardowo spoczywa na hydraulicznym układzie jezdnym, Hydro-Tridem, który zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń i optymalną stabilność (a tym samym większe bezpieczeństwo).

Rama niezależna

Odpowiednio dobrana, niezależna rama (300 x 100 x 10 mm) o szerokości 900 mm pozwala zachować zgodność z unijnymi przepisami w zakresie homologacji, nawet w przypadku kół o dużej średnicy i imponującej szerokości. Niezależna uniwersalna rama jest przygotowana do wbudowania zintegrowanego podnośnika umożliwiającego zamontowanie każdego osprzętu rozlewającego. W ten sposób cały nacisk jest przenoszony na uniwersalną ramę, a nie na zbiornik, który w rzeczywistości jest tylko przykręconym ładunkiem.

Krótki i zwarty zbiornik

Zbiornik wozu Euroliner charakteryzuje się zwartą budową. Przy dużej średnicy zbiornika (Ø 2000 mm do 20 000 l, Ø 2100 mm do innych pojemności) konstrukcja tego wozu jest bardzo zwarta, idealna do ciasnych miejsc. Zbiorniki są standardowo produkowane ze stali HLE o grubości 6 mm, cynkowanej ogniowo i spełniającej normę bezpieczeństwa EN707 (zapobieganie wahaniom wzdłużnym). Wzmocnione kątowniki, przyspawane pod zbiornikiem na całej długości, służą do przykręcenia go do ramy.

Układ jezdny

Euroliner jest standardowo wyposażony w układ jezdny «Hydro-Tridem» (ugięcie +/- 24 cm), który zapewnia doskonałą stabilność na pochyłości, rozłożenie obciążeń w 100% i optymalną przyczepność na drodze. Ponadto doskonale trzyma się podłoża. Krótko mówiąc, gwarantuje bezproblemową jazdę! Euroliner ma w standardzie również dwie osie skrętne wymuszające (pierwsza i ostatnia oś) i pierwszą oś podnoszoną, aby zminimalizować zużycie opon podczas przejazdów na pusto.

Dyszel i zawieszenie dyszla

Wozy Euroliner mają w standardzie dyszel, w kształcie litery V lub Y, na którym montuje się układ pompujący, by go chronić przed przypadkowym zetknięciem z kołami ciągnika. W przypadku pompy krzywkowej, nie jest ona umieszczona w dyszlu, tylko z boku, aby umożliwić szybki i łatwy dostęp w celu wykonania konserwacji krzywek pompy. Do modelu Euroliner specjalnie zaprojektowano krótki dyszel, aby pojazd miał bardziej zwartą budowę. Standardowo jest on wyposażony w zawieszenie oleopneumatyczne. Komfort jest zatem zaprogramowany!

Wóz z możliwością udoskonalenia

Model Euroliner ma tę zaletę, że można go zmieniać w zależności od początkowo wybranych opcji i dodawać każdy osprzęt rozlewający znajdujący się w ofercie firmy Joskin, a także inne systemy pompowania itd. Wyboru nie dokonuje się raz na zawsze - są różne, inteligentne rozwiązania!