X-TREM2

Wóz asenizacyjny, który przesuwa granice możliwości!

 

Informacje ogólne

Model X-TREM2 łączy w sobie najlepsze cechy marki JOSKIN. Dzięki odpowiednio zwężonej ramie (600 mm) w tym wozie udało się połączyć zbiornik o pokaźnej pojemności i koła o dużej średnicy (maks. Ø 1.986 mm), nie przekraczając szerokości 3 metrów i nie pogarszając jakości jazdy. Unikalna konstrukcja wozu X-TREM2 sprawia, że jego ciężar jest doskonale rozłożony i że ma on bardzo dobrą przyczepność do podłoża (zawieszenie Hydro-Pendul), a tym samym tylko nieznacznie ugniata glebę podczas jazdy po polu. X-TREM2 jest również bardzo wytrzymały i zadowoli każdego przedsiębiorcę rolnego, który poszukuje niezbyt długiej maszyny, zdolnej do pracy z szerokimi narzędziami rozlewającymi.

Wąska rama heavy duty

Druga wersja wozu X-TREM ma teraz konstrukcję skorupową. Maszyna ta charakteryzuje się ramą heavy duty, porównywalną do ramy wozu VOLUMETRA, która została jednak poddana pewnym zmianom - teraz jej szerokość z przodu wynosi 900 mm, po czym zwęża się w miejscu mocowania kół i już do końca liczy 600 mm. Ta cecha umożliwia zamontowanie w wozie X-TREM2 bardzo szerokich kół (maks. 927 mm). Za sprawą zwiększonej powierzchni kontaktu opon z podłożem nacisk wywierany przez pojazd rozkłada się jeszcze bardziej równomiernie. Ślady opon na glebie są wyraźnie płytsze. Zwarta budowa maszyny, dzięki zintegrowanej ramie, sprawia, że ma ona bardzo nisko położony środek ciężkości. Ta cecha nie tylko ułatwia pracę przy użyciu szerokich ramp rozlewających, ale także znacznie zwiększa stabilność i komfort jazdy.

Układ jezdny typu Hydro-Pendul

Każdy model wozu X-TREM2 jest wyposażony w układ jezdny typu Hydro-Pendul. W takiej konfiguracji każda oś jest montowana na dwóch hydraulicznych siłownikach dwukierunkowych, umieszczonych z obu stron ramy. A zatem każda oś jest z nią połączona za pomocą przegubowej trójkątnej konstrukcji. Ten rodzaj zawieszenia, używany już z powodzeniem w przyczepach budowlanych wywrotkach TP, zapewnia lepsze dostosowanie do podłoża, niezależnie od jego ukształtowania, a także umożliwia łatwą konserwację (smarowanie itp.).

Oś skrętna wymuszająca

X-TREM2 typu "D” ma tylną oś skrętną wymuszającą, natomiast model "DXT" jest wyposażony w dwie osie skrętne wymuszające, co skutkuje znacznie większą zwrotnością. Tylny zwis jest teraz mniejszy, zwłaszcza przy pracy z aplikatorami, które znacznie przedłużają tylną część maszyny (np. TERRADISC2 itp.). Dzięki bardzo wąskiej ramie znacznie lepszy jest też promień skrętu osi kierowanych.

Krótki dyszel z zawieszeniem oleopneumatycznym

Każdy szczegół wozu X-TREM2 został tak dopracowany, aby był on wyjątkowo zwrotny. Pod tym kątem opracowano nowy kształt dyszla. Aktualnie jest on węższy, został też znacznie odchudzony i inaczej ukształtowany w celu zwiększenia kąta skrętu wozu asenizacyjnego. Wyposażony w zawieszenie oleopneumatyczne, gwarantuje również wyjątkowo komfortową jazdę.

Solidny system podnoszenia

X-TREM2 został zaprojektowany z myślą o ciężkiej technologii i dlatego może bez problemu pracować z najszerszymi aplikatorami lub rampami marki JOSKIN. W tym celu wóz ma podnośnik montowany do podłużnic beczki. Taki system jest bardziej zwarty, bardziej wytrzymały i pozwala zachować idealny nacisk na oczko sprzęgu. Mocowanie aplikatora na beczce zapewnia trzypunktowy układ zawieszenia, zamiast istniejącego poprzednio czteropunktowego.