QUADRA

Duża pojemność i dwie osie do wszystkich intensywnych prac!

Informacje ogólne

JOSKIN - maszyny o gwarantowanych walorach! Wóz asenizacyjny Quadra to dwuosiowy pojazd o pojemności 14 - 20 tysięcy litrów z całkowicie niezależną ramą. Idealnie nadaje się dla firm usługowych lub hodowców do intensywnej pracy, zarówno do transportu, jak i rozlewania gnojowicy. Rama jest wyposażona w punkty mocowania umożliwiające łatwe zamontowanie, w dowolnym momencie, zintegrowanego podnośnika, na który można założyć osprzęt do rozlewania, taki jak aplikator lub rampa. Wóz Quadra standardowo spoczywa na hydraulicznym układzie jezdnym, Hydro-Tandem, który zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń i optymalną stabilność (a tym samym większe bezpieczeństwo).

Rama niezależna

Odpowiednio dobrana, niezależna rama (300 x 100 x 10 mm) o szerokości 900 mm pozwala zachować zgodność z unijnymi przepisami w zakresie homologacji, nawet w przypadku kół o dużej średnicy i imponującej szerokości. Niezależna uniwersalna rama jest przygotowana do wbudowania zintegrowanego podnośnika umożliwiającego zamontowanie każdego osprzętu rozlewającego. W ten sposób cały nacisk jest przenoszony na uniwersalną ramę, a nie na zbiornik, który w rzeczywistości jest tylko przykręconym ładunkiem.

Krótki zbiornik o zwartej budowie

Zbiornik wozu Quadra charakteryzuje się zwartą budową. Przy dużej średnicy zbiornika (Ø 1900 mm do 14 i 16 tys. litrów, Ø 2000 mm do 18 000 l oraz Ø 2100 mm do 20 000 l) konstrukcja tego wozu jest bardzo zwarta, idealna do ciasnych miejsc. Zbiorniki są standardowo produkowane ze stali HLE o grubości 6 mm, cynkowanej ogniowo i spełniającej normę bezpieczeństwa EN707 (zapobieganie wahaniom wzdłużnym). Wzmocnione kątowniki, przyspawane pod zbiornikiem na całej jego długości, służą do przykręcenia go do ramy.

Układ jezdny

Model Quadra jest standardowo wyposażony w układ jezdny «Hydro- Tandem» (ugięcie +/- 24 cm), który zapewnia doskonałą stabilność na pochyłości, rozłożenie obciążeń w 100% i optymalną przyczepność na drodze. Ponadto doskonale trzyma się podłoża. Krótko mówiąc, gwarantuje bezproblemową jazdę! Wóz Quadra ma w standardzie również tylną oś nadążną.

Dyszel i zawieszenie dyszla

Wóz asenizacyjny Quadra jest standardowo wyposażony w krótki i wąski dyszel, w którym montowana jest pompa próżniowa. Taka budowa umożliwia mu pokonywanie bardzo ostrych zakrętów i po raz kolejny potwierdza jego reputację idealnego pojazdu do miejsc o niewielkiej szerokości. Dyszel Quadra jest standardowo wyposażony w zawieszenie resorowane poprzecznie z regulacją wysokości. Oleo-pneumatyczne zawieszenie dyszla jest dostępne w opcji. Niezależnie od konfiguracji, komfort jest zaprogramowany!

Wóz z możliwością udoskonalenia

Model Quadra ma tę zaletę, że można go zmieniać w zależności od początkowo wybranych opcji i dodawać każdy osprzęt rozlewający znajdujący się w ofercie firmy Joskin, a także inne akcesoria do pompowania itd. Wyboru nie dokonuje się raz na zawsze - są różne, inteligentne rozwiązania!