TETRAX2

Informacje ogólne

Zasada konstrukcji modelu Tetrax2 opiera się na założeniu, by zaprojektować wóz asenizacyjny o dużej pojemności, krótki, zwarty, energooszczędny i umożliwiający ochronę struktury gleby, w jak największym stopniu. W ten sposób powstał «TETRAX», który głównie charakteryzuje się czterema ciągnikowymi kołami na jednej osi. Koła te, o dużej średnicy i imponującej szerokości (4 x 625 mm), gwarantują maksymalną powierzchnię kontaktu z podłożem (2,48 m przy 3 m szerokości całkowitej!), a tym samym, w jak największym stopniu zapobiegają ugniataniu gleby. Dostępny z pojemnością od 10 700 do 16000 l, Tetrax2 jest idealnym sprzętem do rozlewania, na przykład na łąkach!

Jednolita, samonośna i zwarta konstrukcja

Wóz asenizacyjny Tetrax2 charakteryzuje się zbiornikiem o bardzo zwartej budowie i dużej średnicy: Ø 2000 mm w modelu 10700S oraz Ø 2100 mm w pozostałych. Zbiornik jest wzmocniony integralną kołyską, przyspawaną przez robota na całej długości - kątowniki o szerokości 1000 mm są montowane w modelach o pojemności do 14 000 l, natomiast w modelu 16000S mają one szerokość 900 mm. Jedno wspólne wbudowanie zapewnia dość miejsca dla rzędu 4 kół o średnicy 1935 mm. W tylnej części zbiornika standardowo znajduje się przygotowanie do podnośnika i osprzętu rozlewającego.

Duża zwrotność

Pojazd ten jest bardzo zwrotny dzięki krótkiemu zbiornikowi o dużej średnicy. Dyszel w kształcie litery V, wąski i krótki, ma również bardzo zwartą budowę i pozwala na maksymalny kąt skrętu, co jest bardzo przydatne na końcu linii. Podnośnik (opcja) jest umieszczony bardzo blisko tylnej części zbiornika, aby jak najbardziej zbliżyć do niego osprzęt rozlewający (opcja), a tym samym zmniejszyć zwis tylny pojazdu.

Układ jezdny

Układ jezdny wozu asenizacyjnego Tetrax2 składa się z 2 osi obrotowych w jednej linii, umożliwiających montaż 4 kół ciągnikowych w celu rozłożenia obciążenia na całą długość pojazdu. Obydwie pary kół wykonują poziomy ruch wahadłowy zapewniający bezpieczeństwo i stabilność na każdym zakręcie. Osie są mocowane 4 śrubami, co umożliwia łatwy demontaż i sprawną wymianę kół w razie przebicia. Wszystkie punkty smarowania układu jezdnego są umieszczone centralnie po obu stronach maszyny, aby zapewnić bezpieczną i wydajną codzienną konserwację.

Przygotowanie do podnośnika o bardzo zwartej budowie

Wóz ten jest w stanie pracować z dużą liczbą tylnych narzędzi dzięki standardowemu przygotowaniu do osprzętu rozlewającego. Jego bardzo zwarty 4-punktowy podnośnik, dostępny w opcji, zmniejsza zwis tylny, zapewniając jednocześnie optymalne oparcie dzięki stożkowym sworzniom łączącym go z ramą.

System pompujący

Wozy asenizacyjne Tetrax2 mogą być wyposażone w różne pompy - próżniową lub przepływową krzywkową. Pompa próżniowa jest umieszczona w dyszlu, w kształcie litery„V”, by ją chronić przed przypadkowym kontaktem z kołami ciągnika. Pompa krzywkowa jest zamontowana z boku, aby umożliwić łatwy dostęp w celu wykonania konserwacji. Rozdrabniacz Rotation-Cut ze zbierakiem kamieni jest również dostarczany w tej konfiguracji, aby w jak największym stopniu chronić krzywki przed dostaniem się do nich ciał obcych. Napęd zapewnia wałek Kardana ze skrzynią przekładni zębatej lub silnik hydrauliczny (w opcji). Dostępne są również wszystkie najpopularniejsze układy ssące - lewe / prawe przednie ramię pompujące „JUMBO”, dwuczłonowe ramię samonośne itd.