COBRA

Mistrz na każdym polu! Wóz o bardzo zwartej budowie wyposażony w niskociśnieniowe mega-koła

 

Informacje ogólne

Wóz asenizacyjny Cobra jest dostępny z pojemnością 11.000 l lub 12.500 l, tylko z osią pojedynczą. Zwarty dzięki krótkiemu zbiornikowi o dużej średnicy (1900 mm lub 2000 mm w zależności od modelu) i specjalnie zaprojektowany do pracy w polu, model Cobra jest bardzo zwrotny. Jego budowa zakłada montaż bardzo szerokich opon niskociśnieniowych (o średnicy do 1,86 m i szerokości 1,05 m) z głębokim wbudowaniem, dzięki czemu szerokość pojazdu nie przekracza 3 m. Model Cobra można wyposażyć w zwarty podnośnik, który doskonale pasuje do ramy, co zmniejsza tylny zwis maszyny. Podnośnik jest zamontowany na ramie za pomocą stożkowych sworzni, które zapewniają optymalne mocowanie. Wóz ten może pracować z różnorodnym osprzętem rozlewającym, przy ograniczonym bruzdowaniu podłoża dzięki zamontowaniu bardzo dużych kół.

Wąska niezależna rama

Niezależna konstrukcja nośna składa się z wąskiej uniwersalnej ramy o szerokości 600 mm, przymocowanej do zbiornika i zbudowanej z belek ze stali HLE (220 x 120 x 10 mm). Solidność ramy rośnie wraz z odległością od punktów oparcia, jakie stanowi oś i oczko pociągowe. Zbiornik, wzmocniony kątownikami przyspawanymi na całej długości, spoczywa na ramie, wskutek czego podlega o wiele mniejszym naprężeniom. Dzięki tej wąskiej ramie i wbudowaniu kół w zbiornik można zamontować szerokie opony niskociśnieniowe, ograniczając w ten sposób ugniatanie gleby.

Duża zwrotność

Ten jednoosiowy pojazd jest bardzo zwrotny dzięki krótkiemu zbiornikowi o dużej średnicy: Ø 1900 mm w modelu 11000ES oraz Ø 2000 mm w 12500ES. Dyszel jest krótki i wąski. Ma on również bardzo zwartą budowę i pozwala na maksymalny kąt skrętu, co jest bardzo przydatne na końcu linii. Podnośnik (opcja) jest umieszczony bardzo blisko górnej części zbiornika, aby jak najbardziej zbliżyć do niego osprzęt rozlewający (opcja), a tym samym zmniejszyć zwis tylny pojazdu.

Przygotowanie do podnośnika o bardzo zwartej budowie

Wóz ten jest w stanie pracować z dużą liczbą tylnych narzędzi dzięki standardowemu przygotowaniu do osprzętu rozlewającego. Jego bardzo zwarty 4-punktowy podnośnik (opcja) zmniejsza zwis tylny, zapewniając jednocześnie optymalne oparcie dzięki stożkowym sworzniom łączącym go z ramą.

Przestawny układ jezdny

Wozy asenizacyjne Cobra są standardowo wyposażone we wzmocnioną oś przykręconą do ramy. W ten sposób, w razie dodania lub wymiany osprzętu do rozlewania, można łatwo zmienić położenie osi, aby zawsze zapewnić idealny stosunek obciążenia osi do obciążenia oczka pociągowego. Standardowe wbudowanie w wozach Cobra jest nieco przewymiarowane, aby ułatwić tę operację. Dyszel z regulowanym resorem wzdłużnym (możliwe różne pozycje) amortyzuje wstrząsy i zwiększa komfort jazdy.

Jeszcze większa wszechstronność

Wszystkie wozy asenizacyjne Cobra mogą mieć różne przygotowania, co pozwala łatwo doposażyć je w wiele opcji, zarówno w momencie składania zamówienia, jak i później przy użyciu zestawów do montażu (nawet po latach od opuszczenia fabryki). Wśród najciekawszych opcji należy wymienić aplikatory i rampy rozlewające, ramię i systemy ssące itd.