MODULO2

Wóz asenizacyjny - modułowy "w nieskończoność" i po atrakcyjnej cenie!

 

Informacje ogólne

Wóz Modulo2 jest pojazdem o konstrukcji samonośnej. Dostępny z pojedynczą osią i pojemnością 2500 - 11 000 l oraz z podwójną osią i pojemnością 8400 - 20 000 l, jest hitem sprzedażowym w ofercie wozów asenizacyjnych JOSKIN. Na świecie jeździ kilka tysięcy maszyn Modulo2, od dziesięcioleci zapewniając usługi wysokiej jakości. Sekret ich sukcesu niewątpliwie tkwi w modułowości - kupujący może zaprojektować swoją maszynę według życzenia, korzystając ze znormalizowanych modułów (system pomp, ramię ssące itp.). Utworzą one pojazd, który będzie spersonalizowany dokładnie według wymagań odbiorcy. Standaryzacja produkcji gwarantuje zgodność modułów i niezawodną wydajność maszyny.

Samonośny jednolity zbiornik

Wozy Modulo2 mają solidną i lekką konstrukcję z nisko położonym środkiem ciężkości, co daje doskonały stosunek masy do zwrotności. Zbiorniki wykonane z ocynkowanej ogniowo stali HLE (grubość 4 mm przy pojemności 2500 - 5000 l, 5 mm przy 6000 - 8400 l oraz 6 mm przy 9000 - 20000 l) spełniają normę bezpieczeństwa EN707. Zintegrowana kołyska jest przytwiedzona, za pomocą robota spawalniczego, pod zbiornikiem, na całej jego długości, tworząc jednolitą i samonośną konstrukcję. Dyszel, układ jezdny i ewentualne przygotowanie do osprzętu rozlewającego (opcja) są umieszczone na tej kołysce. Skupia ona na sobie wszystkie naprężenia trakcyjne, a tym samym chroni zbiornik przed niepotrzebnymi obciążeniami.

Układ jezdny

Wszystkie wozy Modulo2 są wyposażone w przykręcany układ jezdny. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ wóz asenizacyjny to zwykle inwestycja na wiele lat (a nawet pokoleń), a z czasem wymagania mogą się zmienić. Układ jezdny można przesuwać do przodu lub do tyłu, aby zoptymalizować rozkład obciążeń, na przykład w przypadku dodania osprzętu rozlewającego z tyłu maszyny. W wozie Modulo2 z jedną osią będzie ona przykręcona do kątowników zbiornika. W konfiguracji dwuosiowej wóz będzie miał wózek Roll-Over Joskin, który charakteryzuje się wznoszącą linią uciągu, osią obrotu i ergonomicznymi parabolicznymi piórami resorów, zapewniającymi wyjątkową zwrotność i komfort (ugięcie do 24 cm!).

Dyszel i zawieszenie dyszla

Wozy asenizacyjne Modulo2 mają w standardzie rozwidlony dyszel, na którym montuje się układ pompujący, by go chronić przed przypadkowym zetknięciem z kołami ciągnika. Dyszle wozów Modulo2 z pompą próżniową są odwracalne - w każdej chwili można zmienić konfigurację maszyny, przechodząc z zaczepu górnego (+/- 1 m od podłoża) na dolny (+/- 50 cm od podłoża) i odwrotnie, bez konieczności wymiany dyszla (obrót o 180° wzdłuż osi poziomej). W zależności od modelu, Modulo2 jest standardowo wyposażony w przykręcany stały dyszel, z zawieszeniem na resorach poprzecznych lub z silentblokami. Komfort jest zatem zaprogramowany!

Modułowość i układ pompujący

Modulo2 może być wyposażony w różne pompy: próżniową, system GARDA (połączenie pompy próżniowej, odśrodkowej i działka rozlewającego) lub ślimakową. Ma on więc skuteczne rozwiązanie dla każdego typu użytkownika. Poza wydajnym systemem pompowania można jeszcze zwiększyć komfort obsługi i wyspecjalizowanie maszyny dzięki modułom ramienia pompującego i opróżniającego (przednie ramię JUMBO lewe/prawe, dwuczłonowe ramię samonośne , wysięgnik tylny lub ramię wyładowcze), systemom mieszania zintegrowanym ze zbiornikiem (mieszadło hydrauliczne lub pneumatyczne) itp. Krótko mówiąc - maszyna jest w 100% dostosowana do potrzeb odbiorcy!

Osprzęt do nawożenia ​​​​​​

Przesunięcie układu jezdnego do tyłu jest często niezbędne do właściwego rozłożenia obciążeń w przypadku doposażenia Modulo2 w osprzęt rozlewający. Jednak przy rampie typu Penditwist BASIC (6 - 7,5 m) lub Pendislide BASIC (6 - 7,5 m) przemieszczenie to jest często minimalne.